Nejdelší skluzavka na světě - 600 metrů jízdy


Klouzání - ten správný adrenalin
Klouzání - ten správný adrenalin

Zdroj: youtube.com

Většina z nás asi aspoň jednou v životě jela na skluzavce. Někdo jen jako malé děcko, někdo ale této zábavě holduje i v dospělosti. Zejména jedná-li se o pořádnou dávku adrenalinu v podobě různých tobogánů a jiných vodních atrakcí. Na jednu takovou vás vezmeme, konkrétně na nejdelší skluzavku na světě.

Skluzavka měří neuvěřitelných 600 metrů a momentálně se nachází ve Vernonu v americkém státě New Jersey. Zapsána je do Guinessovy knihy rekordů. Zařízení není vytvořeno z laminátu či nerezu, jak bývá obvyklé. Je z materiálu, ze kterého se vyrábějí například skákací hrady. Ano, největší skluzavka je nafukovací. O správné nahuštění se stará 15 výkonných kompresorů, o dostačnou "kluzkost" pak téměř 3800 litrů vody za hodinu. Pokud se vám zadaří, můžete v gumovém korytu dosáhnout rychlosti více než 50 kilometrů v hodině. Vzhledem k mobilitě může být ale skluzavka postavena prakticky všude, kde na to budou podmínky.

S nápadem vybudovat obří skluzavku přišel Novozélanďan Jimi Hunt, spoluzakladatel společnosti Live More Awesome, která působí jako nezisková organizace na podporu duševního zdraví. Podle Hunta se v lidském těle při pobytu na na slunci vytváří vitamín D, který je důležitý mimo jiné i pro dobrou psychickou kondici. Té prospívá i pobyt ve společnosti a radost z jízdy.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Klouzání - ten správný adrenalin
Klouzání - ten správný adrenalin
youtube.com
Skluzavka měří 600 metrů
Skluzavka měří 600 metrů
youtube.com
Rychlost dosahuje až 53 km
Rychlost dosahuje až 53 km
youtube.com


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |