MENU - zobrazit / skrýt

Máte problémy se spánkem? Pomoct vám může růžový šum


Možná jste ten typ člověka, který dokáže usnout za řevu sousedových dětí či skupinou opilých turistů zpívajících vám pod oknem. V tomto případě vám blahopřejeme. Pokud se však v noci převalujete po posteli a ne a ne usnout, pak pro vás máme možné řešení. Vyzkoušejte růžový šum.
 

Díky růžovému šumu stoupá také vaše produktivita

Růžový šum je podobný bílému šumu, ale je tišší a relaxační. Vědci dospěli k závěru, že pokud během spánku posloucháte právě růžový šum, ten může vést k hlubšímu a kvalitnějšímu spánku. Vždyť třetinu svého života strávíme v posteli. Navíc pokud se dobře vyspíte, vaše produktivita během dne stoupá.

Lepší paměť

Studie, publikovaná v časopise Frontiers in Human Neuroscience, pozorovala, co se stalo, když třináct dospělých poslouchalo růžový šum. Během jejich spánku v laboratoři za poslechu růžového šumu všichni shodně hlásili, že se cítili velmi odpočatí.

To však nebylo vše. Všichni byli požádáni, aby 90 minut před usnutím provedli jistý test. Bylo jim ukázáno několik slov, které si měli zapamatovat. Ráno, hodinu po probuzení, dostali druhý test. Z výsledku vyplynulo, že jejich paměť se až trojnásobně zlepšila, když během spánku poslouchali růžový šum.

Výzkumníci tvrdí, že poslech růžového šumu - nebo to, co také označují jako „akustickou stimulaci“ - během spánku může zvýšit „aktivitu pomalé vlny“ v mozku a zlepšit zachování paměti závislé na spánku.

A dobrou zprávou je, že nepotřebujete jít do laboratoře spánku, abyste si vyzkoušeli spánek s růžovým šumem. Stačí si otevřít YouTube, kde máte k dispozici několikahodinová videa s růžových šumem.

Vyzkoušíte růžový šum, nebo jste ten typ člověka, který nemůže usnout, když slyší jakýkoliv hluk?

 

zdroj foto: pixabay.com

 

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE