Když tři ladičky s modelem Yamaha R1 vystrčí růžky


S novým modelem motorky Yamaha R1 zažijete ten správný adrenalin z jízdy. Díky jízdním vlastnostem tohoto stroje se můžete vydat nejen na ulici, ale rovnou na závodní trať. Užijte si výkonný supersport na plné obrátky!

V čem je její dokonalost

Pokud jde o vnější vzhled motorky a její konstrukci, je zde jasná inspirace modely z okruhů MotoGP. Oblé tvary, rám Deltabox, kliková hřídel motoru, zabudovaná elektronika nejvyšší kvality – to všechno ukazuje na špičkový motocykl, který by se se svým výkonem nemusel bát naskočit rovnou do nějakého závodu. Za zmínku stojí především kliková hřídel, která disponuje přesazenými čepy a nepravidelným intervalem spalování. Díky tomu vzniká souvislý krouticí moment a tím pádem i vysoký výkon s lepší trakcí.

Rám Deltabox vám umožní během jízdy několikanásobně zvýšit výkon a tím i požitek z jízdy. Vzhledem ke kombinaci slitin, které jsou použity při konstrukci, vzniká ideální zpětná vazba jak na silnici, tak na trati Aerodynamické vlastnosti motocyklu notně vylepšuje přední kapotáž, která má lehce vyvýšenou přední část. Obrysová LED světla pak dodávají celému modelu ten správný "šmrnc", který je pro tuto sérii modelů typický.

Systém sání je jedním z nejvyspělejších a nejmodernějších, které se momentálně konstruují. Jde pouze o jediný cíl – zvýšit výkon celé motorky. Díky zabudované elektronice a účinnému spalování to není žádný problém.

Specifikace Yamaha R1

Pod kapotáží pracuje kapalinou chlazený čtyřtaktní čtyřválec se zdvihovým objemem 998ccm a elektronickým vstřikováním paliva. Na zadní kola je pohon přenášen přes šestistupňovou převodovku. Výkon motoru dosahuje 133,9 kW.

Pro lepší představení nabízíme ukázkové video Yamaha R1.

Zdroj: yamaha

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Video 2014 Yamaha YZF-R1 and YZF-R6 Unveiled, Presentation of 2014


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |