Jedete na delší dovolenou na vlastní pěst? A víte, jak si zabalit?


Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Zdroj: pixabay.com

Doba dovolených je tady. Už jste přemýšleli nad tím, jak se co nejefektněji sbalit na svá prázdninová dobrodružství? O balení se vyplatí přemýšlet předem. Přece se nechcete nervovat hned na letišti, když vám před očima zamávají dokladem na pěkně „mastný“ doplatek za nadbytečná kila vašich zavazadel! Balte s rozmyslem, předejdete tak zbytečným stresům. Záleží samozřejmě na tom, kam odjíždíte. My přinášíme rady, jak si zabalit co nejmenší a nejefetivnější zavazadlo. Vyplatí se udělat si v první řadě seznam.

1. Jaké si vzít oblečení?

Nemusíte mít na každýden jiné oblečení, určitě se naskytne možnost si někde přeprat. Volte rychleschnoucí nebo pachu odolné materiály a barvy, které ke všemu ladí. Ideálně také počítejte s vrstvením a vybírejte oblečení s vícero využitím, např. odepínací kalhoty. V některých zemích se dají trička koupit doslova za babku, záleží, kam cestujete.

2. Mycí potřeby?

Dnes v prodejnách seženete mycí prostředky balené v malých lahvičkách, tak toho využijte. Univerzální koncentrovaná mýdla dlouho vydrží a vynahradí většinu přípravků - mýdlo, šampón i prací prášek. Místo kosmetické taštičky použijte pevný uzavíratelný a vodotěsný sáček. Nic nevyteče, ve věcech budete mít přehled a nejnižší možné váhy taky dosáhnete. Co se týká ručníku, zvolte nyní snadno dostupný rychloschnoucí. Dá se složit do miniaturního balíčku a je hned suchý.

3. U balení přemýšlejte

Základní radou je navléct na sebe před letem všechny neskladné věci! Nezapomeňte si taky obout ty největší a nejtěžší boty. Balení je umění! Nikdy nezapomeňte malými věcmi vyplnit mezírky mezi objemnými kusy i vnitřek bot. Nespěchejte a snažte se objevit tu nejlepší variantu. Vše do sebe musí zapadat na sto procent.

4. Vyberte vhodné zavazadlo

Na kufry raději zapomeňte, obvykle jsou zbytečně nesmírně těžké a prakticky nevyužitelné v cílové destinaci. Ideální jsou cestovatelské batohy s nízkou váhou, maximálními do letadla povolenými rozměry a možností schovat popruhy pro případ odbavení. Také se s nimi snadno pohybuje a dovolí vám využít maximální váhu na vlastní náklad. Chybět by vám nemělo ani menší zavazadlo, kupříkladu skládací batůžek, který se jistě bude hodit při pohybu na místě.

5. Omezte přebytečné vybavení!

V dnešní době lze většinu věcí koupit všude na světě, a to i v rozvojových zemích. Zvažte, co můžete v případě potřeby snadno dokoupit na místě a nechte to doma. Nadbytečná kosmetika, hora knih i zbytečné kousky oblečení. Všechno seženete prakticky kdekoliv na světě a ještě obvykle ušetříte.

7. Knihy nahraďte elektronickou čtečkou

Sice neucítíte vůni papíru, ale vítr vám zase nebude moci obracet stránky! Navíc se stávají čtečky finančně mnohem dostupnější a do jedné se vám vejde hned několik knih naráz.

9. Vaření?

Nejlepší je se vlastnímu vaření zcela vyhnout (tedy pokud nejede kdesi do opuštěných hor na několik dní dlouhý trek). Když už to musí být, vaření na tuhém nebo tekutém lihu vám na kratších cestách ušetří kýžené (deka)gramy. Přece jen ale zvažte, jetsli není výhodnější stravování v místních jídelnách. Ochutnáte tak novou kuchyni a obvykle u jídla potkáte i nové tváře.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
pixabay.com

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |