Jak zůstat soustředěný během dne – překvapivě pomůže i žvýkačka


Dokázat se zcela soustředit je stále složitější. Mohou za to nejen internet nebo sociální sítě, kvůli kterým máme potřebu sledovat soukromý život svých kamarádů a známých. Nedávná studie z Kalifornie uvedla, že typický úředník v práci bývá vyrušen každých 11 minut. Takže pokud pracujete osm hodin, budete vyrušeni 43krát. Jak se dokázat soustředit?

Začněte s obtížnými úkoly

Pokud si sepisujete seznam úkolů, které je třeba splnit v průběhu dne, nejspíš budete mít tendenci začít těmi jednoduššími, abyste se připravili na ty složitější. To však není až tak dobrý nápad. Většina lidí je nejproduktivnější hodinu potom, co začne pracovat. Takže pokud se rozhodnete začít s jednoduchými úkoly na začátku dne, přicházíte o svůj nejproduktivnější čas.

Pracujte jen na jednom úkolu

Snažíte se řešit více úkolů najednou? Nedávný výzkum odhalil, že pouze 2,5 procenta lidí je schopno se soustředit najednou na více úkolů. Snažte se zapomenout na všechno, co musíte udělat během dne a soustřeďte se jen na ten úkol, který potřebujete dokončit.

Vyberte si vhodnou pracovní plochu

Ujistěte se, že je váš pracovní stůl řádně zorganizovaný, aby vás zbytečně nevyrušoval. Cokoliv, co nepotřebujete na stole, vyhoďte. Šálky od kávy ze včerejška? Papíry, které jste nestihli založit? Zbavte se všeho, co nepotřebujete.

Nezapomeňte na přestávky

Jestliže máte mnoho práce, nejspíš se snažíte příliš neodpočívat a pracovat co nejdéle. Krátké přestávky vám však naopak pomohou a budete více produktivní. Běžte se projít, dejte si šálek čaje, něco si přečtěte.

Pracujte na věcech, které milujete

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak se ujistit, že zůstanete zcela soustředěni, je pracovat na věcech, které vás opravdu baví a zajímají. Pokud se setkáte s obtížným problémem, ale máte skutečný zájem o to, co děláte, budete chtít jej dokončit podle svých nejlepších schopností.

Dejte žvýkačku

Poslední tip je tak trochu netradiční, ale funguje. Věděli jste, že žvýkačky zlepšují soustředěnost? Kromě toho také zrychlují vaše reakce.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |