Jak moc ovlivňují vztahy vaši hmotnost?


Ptáte se, jak moc vaše úsilí nebo vaše přítomnost pomáhá či brání vašemu partnerovi v hubnutí? Nová studie se zaměřila právě na toto téma a přišla s překvapujícími výsledky.

Co děláte, když se vám partner svěří s touhou zhubnout? Jak mu pomůžete? Není to tak jednoduché. Co by se pro jeden pár mohlo zdát jako podpůrné chování, druzí na něj mohou nahlížet jako na omezující pravidla, kterým se nebudou chtít podvolit.

Studie dospěla ke třem hlavním objevům

Vědkyně René M. Dailey z Texaské univerzity se rozhodla provést studii na toto téma. Její výzkum byl publikován v odborném časopisu Journal of Social and Personal Relationships pod názvem „Zkoumání úlohy romantického kontextu vztahů při hubnutí“.

René zkoumala na 44 osob, které se aktivně snažily hubnout. V průběhu rozhovoru poukázala na to, že jsme s našimi partnery zamotáni do spletitých emocí. Během studie dospěla k těmto třem hlavním objevům:

1. Drtivá většina účastníků chtěla, aby celý proces hubnutí byl týmovým úsilím. To znamená, že hledali pomoc v domácnosti, a to už s přípravou jídla, starostí o děti…, aby se sami mohli lépe soustředit na hubnutí.

2. Vztahy často komplikují ztrátu hmotnosti kvůli rozdílným pohledům nebo kvůli konfliktům mezi fyzickými a romantickými potřebami.

3. Někteří jednotlivci mátli své partnery smíšenými reakcemi. Pro příklad Dailey uvádí: „Někteří lidé reagovali pozitivně na návrh partnera jít na procházku, ale následující den již odpovídali negativně.“

Podle Dailey však studovaný počet lidí není dostatečný, doufá však, že se jedná o první krok pro budoucí výzkumy v této oblasti.

 

Řada předchozích studií prokázala, že vykonávání společné fyzické aktivity vede k vyšší spokojenosti mezi oběma partnery.

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |