Existuje alternativa k chytrým telefonům?


Light phone slibuje, že už nebudeme rušeni chytrými telefony
Light phone slibuje, že už nebudeme rušeni chytrými telefony

Zdroj: Thelightphone.com

Chytré telefony se nehodí pro každého. Ne každý na telefonu potřebuje brouzdat po internetu, odpovídat na e-maily a stahovat si hory různých aplikací: někdo chce prostě volat a psát zprávy, jako tomu bylo předtím, než se na konci 90. let objevila první PDA zařízení a než v roce 2007 Iphone vyvolal globální mobilní revoluci. Ovšem zdá se, že velcí vývojáři spotřební elektroniky se soustředí pouze na univerzální zařízení a zařízení specializovaná jdou stranou.

I dnes se pochopitelně dají sehnat jednoduché telefony bez dotykového displeje a s obyčejným firwarem namísto kompletního operačního systému. Jejich ceny začínají na 500 korunách a povětšinou se přes 2000 nevyšplhají. Stále je vyrábějí velké společnosti jako Samsung, Nokia nebo Motorola a specializuje se na ně například značka Evolveo, jejíž model pro seniory Aligator se v Čechách stal bizarně slavným.

Je v tom, ale háček, do vývoje naprosté většiny telefonů se nevkládají žádné finance a tak jejich software vypadá stále stejně. Všechny příjemné funkce, které ve svých základních aplikacích nabízí smart-phony, jako je řazení zpráv podle konverzace nebo snadné vyhledávání kontaktů, tu nenajdeme. Displeje mají naprosto nesmyslně barevné – to kvůli jiné absurditě: telefony mají fotoaparáty, shola nepoužitelné, stejné jako v době, kdy bylo focení s telefonem spíše experimentováním.

Na crowdsourcingové platformě Kickstarter však právě probíhá kampaň telefonu Light Phone a už teď je jisté, že se na trh dostane. Je  veliký jako platební karta, tlustý jen 4 mm a opravdu velice jednoduchý: umí pouze ukazovat čas, volat a přijímat hovory. Jeho tvůrci jej neprezentují jako nezávislý telefon, ale jako prodloužení vašeho chytrého telefonu. Předpokládají, že si ho vezmete sebou, pokud nechcete být rušeni neustálými emaily či zprávami a notifikacemi sociálních sítí; zkrátka pokud nechcete být rušeni počítačem v kapse – ten necháte doma. Funkce telefonu Light jsou tedy ještě více redukovány, než je potřeba, ale i tak jde o zajímavý krok, který by mohl inspirovat jiné značky, aby vytvořily svou verzi jednoduchého telefonu: jen s několika funkcemi navrch.
Na kickstarteru je Light phone v současné chvíli k dostání za 100 amerických dolarů a se stejnou cenovkou by se na trh měl dostat za rok.

Zdroj: Lightphone.com
Zdroj foto: thelightphone.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |