MENU - zobrazit / skrýt

Ducati 1199 Panigale - luxusní Superbike z Bologne


Nejednomu vášnivému motorkáři se při pohledu na tuhle krásku tají dech. Ty křivky, design, zpracování, ta dravost, mrštnost a síla, o kom je řeč? Ducati 1199 Panigale je ten skvost z Bologne, který všichni obdivujeme.

Když se na veřejnosti objevily první fotografie Ducati 1199 Panigale, bylo jasné, že tahle strojovna si najde většinu fanoušků. A první prognózy se potvrdily. Inženýři z Bologne si mohou poklepat po ramenou, ostatní výrobci motocyklů - především tí Japonští - se ještě teď tlučou do hlavy.

Musíme však říct, že to Italové s výrobou Panigale asi neměli jednoduché. Překonat po technické stránce dřívější model 1198 určitě nebylo snadné. Nakonec se to povedlo na 100% nelze neočekávat vzrůstající poptávku po tomto modelu.

Pod sukní Ducati 1199 Panigale

Pok rudou kapotou bublá čtyřtaktní kapalinou chlazený dvouválec do L 90° s Desmodromickým ventilovým rozvodem. Tento v současné době nejvýkonnější sériové vyráběný dvouválec na světě má výkon neuvěřitelných 195 koní. K tomu všemu musíme přidat nejlepší poměr výkon/hmotnost a kroutící moment/hmotnost. A to jsme se ještě nezmínili o pokročilé elektronice jako je kontrola trakce, elektronicky nastavované odpružení, Ride-by-Wire elektronický plyn,  sportovní systém ABS, elektronické řazení nebo kontrola brzdného účinku motoru. Hmm, i já bych tuhle rudovlásku přivítal ve své garáži s otevřenou náručí.

Technické údaje

Typ: kapalinou chlazený čtyřtaktní dvouválec do L 90°

Zdvihový objem: 1198 ccm

Výkon: 143 kW (195 koní)

Palivový systém: elektronické vstřikování Mitsubishi, 2 vstřiky na válec

Převodovka: 6ti stupňová

Rám: Monocoque aluminum

Cena

cca 450 000 Kč

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Video Ducati 1199 Panigale


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE