Co byste měli vědět o filmu Prometheus


Nový snímek Ridleyho Scotta – Prometheus – je jedním z těch filmů, jež vás dostanou svým vizuálně ohromujícím zpracováním. Scény působí dostatečně reálně, neboť řada rekvizit byla skutečná. „Ridley postavil největší hřiště pro mimozemšťany na světě,“ prohlásil jeden ze členů týmu. Režisér se po 33 letech vrací k žánru sci-fi, kdy byl divákům představen dnes již kultovní Vetřelec se Sigourney Weaver (1979).

Když jsem navrhl Ridleymu název “Prometheus”, řekl, že to je přehnané a nikdo to ani nebude moci vyslovit. V tu chvíli jsem věděl, že máme vítěze.
Damon Lindelof, scénárista

1. Jeden z designérů filmu pracoval také na snímku Vetřelec vs. Predátor
Projektant Carlos Huante uvedl, že oba snímky jsou pro něj naprosto odlišné. Prometheus byl vytvořen již k existujícímu vesmíru, jenž stvořil sám režisér Ridley Scott. Naproti tomu film Vetřelec vs. Predátor byl více o zábavě a vlastním tvoření. Prohlásil, že si užil práci na obou zmíněných snímcích, Prometheus byl však pro něj speciální tím, že se Scott ve všem osobně angažoval.

2. Většina scén byla vytvořena pomocí 3D
Zahrnuje například neobvyklá místa a jeskyně na měsíci LV-223, také interiér vesmírné lodi Prometheus. Designér Artur Max řekl: „Můžete vytvořit cokoliv. Ale Ridley nemá rád překvapení. Chce znát přesné rozměry všeho.“

3. Ridley Scott si neustále kreslil návrhy
Režisér je znám pro své „Ridleygrams“, kde si nejen kreslí jednotlivé scény filmu, ale přichází i s řadou nových nápadů. „Ridley si pořád něco maluje. Je to fantastické. Na každé schůzce nám nechává celý štos jeho „Ridleygrams“. Při vytváření nových obrazů se vždy držíme jeho hlavní ideje. Jeho smysl pro design a celkovou kompozici je fascinující,“ shodnou se všichni designéři.

4. Vzhled LV-223 je kombinací snímků NASA a fotografií Země
Ridley Scott byl v tomto snímku, co se týče prostředí, rezervovanější, a chtěl, aby byl co nejvíce reálný. Proto byly použity snímky NASA a skutečné letecké záběry Islandu, a Wadi Rumu (poušť nacházející se na jihu Jordánska) pořízené Richardem Stammersnem a jeho týmem.

5. Stvoření ve filmu mohla být daleko monstróznější
Carlos Huante přišel s myšlenkou primitivních, strašidelných tvorů založených na skutečně žijícím žralokovi (goblin shark – viz přiložené video, které ukázal Scottovi). Také přišel s tvorem, jehož všichni nazývali „Beluga Head“, kterého chtěl rovněž uvést ve snímku, což se bohužel nakonec nestalo. Ridley Scott chtěl udržet snímek „v reálnější rovině“, prohlásil, že nechce, aby se v něm objevilo něco „až příliš monstrózního“.

Natáčení filmu stálo více než 120 miliónů dolarů a odehrává se celkem na třech kontinentech.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |