Chodíte rádi k baru? V Chorvatsku tam můžete o dovolené jít i se svým psem


Chodíte rádi k baru? V Chorvatsku tam můžete o dovolené jít i se svým psem

Zdroj: pixabay.com

Máte doma pejska a nechce se vám ho opustit, ani když jedete na dovolenou? Nemusíte, například v Chrovatsku seženete už hodně kempů ale i pláží, kam můžete svého chlupatého svěřence vzít s sebu. A dokonce mu prý nabídnou i pivo. Co pivo, mají dokonce svůj vlastní bar.

Kromě nepřeberné nabídky zvířecích hotelů, salónů krásy a podobných služeb, mají turisté mířící do Chorvatska nový cíl. Na pobřeží u městečka Crikvenica totiž otevřeli plážový bar pro psy, který pro ně nabízí například pivo i zmrzlinu. Otevřen byl letos v létě. Bar má být především místem, kde mohou lidé se svými mazlíčky dovádět a užít si příjemnou atmosféru. Na podnik se během prvních dnů po otevření valí jen samá chvála.

Psí pivo samozřejmě neobsahuje alkohol a vlastně je pivu na sto honů vzdálené. Vyrobeno je ze zeleniny a kuřecího masa. Zmrzlina zase z banánů, burákového másla, jogurtu a sójového mléka. Starší psi si mohou pochutnat na ozdravném čaji, který má podpořit růst srsti. Myslí se i na majitele psů, kteří si mohou v baru také koupit občerstvení či nápoje, pochopitelně určené pro lidi.

Jedna z nejoblíbenějších dovolenkových destinací - Chorvatsko nabízí celou řadu ubytovacích zařízení i pláží, kde se na vás kvůli pejskvi nikdo mračit nebude.  

Některé kempy tolerují přítomnost psů a jsou u nich i vyhraženy zvláštní úseky pláží, kde se psi mohou vyřádit. Před cestou je dobré se informovat u cestovní kanceláře, nebo si v pohodlí svého domova na internetových stránkách najít vhodný kemp či pláž pro psy v dostatečném předstihu. Dozvíte se i výše poplatků za psa.

Vyberete-li si některý z apartmánů, je lepší se předem domluvit, zda majitelům pes nebude vadit. Vesměs se jedná o soukromé apartmány a jejich majitelé požadují příplatek za psa, který se pohybuje zhruba od 3 do 10 EUR za noc. Soukromé apartmány bývají obvykle v blízkosti pláže. Pokud není v blízkosti pláž vyhrazená i psům a na pláži u apartmánů by váš pes vadil ostatním návštěvníkům pláže, je dobré se řídit těmito radami:

Na pláž chodit buď brzy ráno, nebo pozdě odpoledne, kdy už tam většinou nebývá příliš mnoho turistů. Ovšem daleko výhodnějším způsobem trávení dovolené se psem, je vyrazit do Chorvatska mimo hlavní turistickou sezónu, která bývá od května do konce června. Například v květnu či začátkem června bývá na plážích minimum lidí a navíc budete mít příležitost kochat se rozkvétající přírodou. Druhá varianta je září až říjen. V té době již nenarazíte na rodiny s dětmi, ale spíše na tolerantní starší turisty, a přitom je moře ještě dostatečně vyhřáté letním sluníčkem.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |