Chcete zhubnout a mít více sexu? Cestujte!


Podle britské studie má cestování řadu pozitiv, a to zejména na naše zdraví. Lidem, kteří cestují, se lépe hubne, cítí se mladší, kreativnější a mají dokonce více sexu. Cestování je ta nejlepší medicína, kterou si můžete naordinovat.

Vyrazte na cesty

Většina z nás miluje cestování. Někteří cestují maximálně do práce, jiní vyrazí jednou ročně k moři nebo na hory. Existuje však i řada lidí, kteří značnou část roku tráví na cestách za poznáváním nových kultur a zemí. Možná také budete chtít více cestovat po přečtení výsledků z této studie, jež byla provedena v roce 2016.

Výsledky britské studie

Výzkum si nechala provést společnost Expedia. Zúčastnilo se jej na 31 miliónů cestovatelů z celého světa, kteří za poslední rok cestovali. 81 % dotázaných uvedlo, že se cítilo uvolněněji a méně ve stresu. Vždyť cestování vám pomůže od každodenního stresu. Více než jeden milión lidí tvrdilo, že díky cestování se jim podařilo shodit pár přebytečných kil. Jeden milión lidí uvedlo, že jim cestování zlepšilo jejich sexuální život. Řada lidí získala novou sebedůvěru na cestách a cítila se kreativnější.

Názor odborníka

Dovolená znamená především odpočinek. Psycholožka Linda Papadopoulos, která se podílela na studii, uvádí: „Na dovolené můžete dělat jen tolik věcí, kolik si sami určíte, cítíte se tak daleko uvolněnější. Díky tomu se také snižuje hladinu stresového hormonu kortizol… Jak stres a úzkost klesá, vaše nálada se zlepšuje. To s sebou přináší řadu pozitiv.” Dále dodává: „Vystavování se zdravému množství slunečních paprsků uvolňuje v mozku hormon serotonin, jenž je spojován se zlepšením nálady a pomáhá člověku cítit se klidně a soustředěně.“

Takže jaký závěr plyne z této studie? Balte kufry a začněte plánovat svou další dovolenou, vždyť to děláte pro své zdraví. Navíc proti vědě nemůžete nic namítat!

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |