Šperky pro muže? Bacha ať nejste za kolotočáře


Doby, kdy muži a šperky nešly dohromady, jsou už dávno pryč. I když i lovci mamutů se pravděpodobně hojně zdobili tesáky a dalšími trofejemi, v současné společnosti se šperky ověnčení muži těší spíš posměchu a nelichotivých poznámek. Tak jako ve všem je potřeba mít na nošení šperků cit. Zatímco ženám projde skoro všechno, u mužů je to jinak.  Stačí málo, a okolí vás bude vnímat jako metrosexuála.

Vezměme si to pěkně popořadě. Asi žádného muže neurazí řetízek. Nicméně je potřeba vědět, že se nosí pod oblečením. Chápeme, že když na to máte, chcete to ukázat, ale kila zlata chrastící na hrudi z vás elegána fakt neudělají. Zkrátka řetízek by měl být určen jen vám nejbližším. K muži se více hodí silnější a přívěsky ve tvaru destiček. Určitě ne srdíčka, kytičky nebo čtyřlístky pro štěstí.

Ani náušnice na mužských uších už nejsou v našich zeměpisných šířkách nic neobvyklého. Za socíku byste s nimi měli problémy ve škole, dnes už je nikdo neřeší. Pokud se vám líbí, neurazíte drobným kamínkem třeba od Swarovského, pokud nemáte na diamant.

S prsteny to není vůbec jednoduché. Pokud chcete jiný než snubní, musíte o tom trochu přemýšlet. Je potřeba sladit barvu kovu například s hodinkami. Pokud nejste šlechtického původu, nenoste prsten s erbem, bude to působit směšně. Pokud jste příslušníkem modré krve, tak vězte, že se erbový prsten nosí na prsteníku či malíku ruky, kde není snubní prsten.

Poměrně rozšířeným pánským šperekm je náramek. Nosí se na ruce, kde nejsou hodinky. Pánské náramky jsou obvykle z chirurgické ocele kombinované s kůží. Zkrátka měly by působit mužně.

Další rozšířené šperky pro muže

Další šperk, který je na muži zcela běžný, je kravatová spona a manžetové knoflíčky. Oba kousky se nosí hlavně do společnosti. Má-li muž na sobě oba, mělo by se jednat o soupravu, potom jeden nepřebíjí druhý.

Obecně platí, že u mužů co se týká šperků, méně znamená více. Dbejte pečlivě na výběr k dané příležitosti a volte raději kvalitu a nenápadnost před kvantitou a okázalostí. Stále platí, že nejefektivnějším pánským šperkem jsou kvalitní hodinky.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |