Calvin Klein – jak se stát milionářem za čtyři roky


Calvin Klein je americký módní návrhář, jenž založit jednu z nejslavnějších značek. Své jméno propůjčil také řadě parfémů, hodinek a šperků. Tento měsíc oslaví své 73. narozeniny. Vraťme se ale na začátek a podívejme se, jak tato značka vlastně vznikla.

Žid s evropskými kořeny

Calvin Richard Klein se narodil 19. listopadu 1942 do židovské rodiny v Bronxu, New York. Jeho otec pocházel z Maďarska, matka byla dcerou rakousko-amerických rodičů. Babička švadlena zřejmě měla na něj vliv ve výběru budoucího povolání.

Roku 1968 se svým kamarádem z dětství Barrym K. Schwartzem založil společnost Calvin Klein, která se ze začátku věnovala jen pánskému oblečení. Po kladném hodnocení se rozhodl rozšířit svou kolekci také o dámské oblečení.

 

 

Kontroverzní reklamy se sexuálním podtextem

Značka Calvin Klein si oproti ostatním zakládá na kontroverzi. Do svých reklam si vybírá slavné osobnosti se skandály, což se prozatím ukazuje jako dobrý marketingový tah. V jedné z posledních reklam jste například mohli vidět Justina Biebera. Nutno podotknout, že reklama má téměř stejné procento kritiků jako příznivců.

Calvin Klein zkrátka sází na kontroverzní reklamy se sexuálním podtextem již od 80. let. V té době propůjčili tvář značce herci Brooke Shields a Mark Wahlberg. Modelky ve vyzývavých pozách? U Calvina Kleina žádné tabu. Sexuální podtext byl patrný i v jeho reklamách na parfémy.

 

 

Milionářem za čtyři roky

Když zakládal značku Calvin Klein, jeho kamarád Schwartz mu půjčil 10 tisíc dolarů. O čtyři roky později byly na jejich účtě již 4 milióny dolarů. V roce 2002 prodal svou společnost firmě Phillips-Van Heusen. Dostal 400 miliónů dolarů v hotovosti, dalších 30 miliónů v akciích a až 300 miliónů v přístích 15 letech získá na licenčních poplatcích. Slušný výdělek na to, že začínal s 10 tisíci, co myslíte?

 

zdroj foto: flickr.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |