John Franklyn Mars – čokoládový miliardář


Je 22. nejbohatším Američanem na světě. John Mars se svými dvěma sourozenci vlastní americkou celosvětovou společnost Mars. 15. října oslaví 79. narozeniny. Co za tuto dobu již stihl dokázat?

Místo v žebříčku nejbohatších lidí světa (2015): 22.
Odhadované jmění: 22,7 miliard dolarů

Život ve zlaté kolébce? Omyl!

John Franklyn Mars se narodil roku 1935 v Arlingtonu, státě Virginia, USA. Vystudoval prestižní univerzitu Yale a později se připojil k rodinnému podniku. Co se týče hospodaření s penězi, byl John se svými sourozenci vychováván velice striktně. Otec často šetřil, aby mohl budovat byznys. O životu v přepychu si tak mohli jen nechat zdát. Všichni byli vychováváni tak, že pokud něco chtěli, museli na tom tvrdě pracovat. Žádné drahé oblečení, auta či jiné vymoženosti.

 

 

Z armády k čokoládě

John se díky výchově otce brzy dokázal osamostatnit a žít bez jeho finanční podpory. Po dokončení Yale vstoupil do americké armády, kde sloužil v letech 1956-1958. Poté se připojil ke společnosti svého otce. Dostal za úkol rozjet firmu na výrobu krmiva pro zvířata v Austrálii. Tam jen pomalu dosahoval menších úspěchů a bylo mu uštědřeno mnoho lekcí. Každý z neúspěchů jej však popoháněl kupředu.

Rodinná firma Mars zaznamenala jeden z největších propadů v roce 1988, kdy se společnost Hershey dostala na první příčku v prodeji cukrovinek v Americe. Poprvé v historii se Mars ocitl až na druhém místě. John se svým bratrem se rozhodli vrátit společnost na první místo, což se jim podařilo o tři roky později.

John Mars a jeho dva sourozenci, Forrest Jr a Jacqueline, jsou vlastníky Mars, největšího světového výrobce cukrovinek, výživy pro domácí mazlíčky a dalších poravinářských výrobků. Společnost zdědili roku 1999, kdy zemřel jejich otec. Všichni tři jsou v současné době ředitelé.

O společnosti Mars

Společnost byla založena v roce 1911 Frankem Marsem, jenž první cukrovinky vyrobil ve své kuchyni. Po bankrotu se dočkala velkého úspěchu v roce 1923, v roce, kdy debutovala čokoláda Milky Way. Její čisté tržby přesahují 33 miliardy dolarů.

 

zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |