Akon - únorový koncert v Praze


Senegalsko-americký zpěvák, producent a muslim, o jehož celém jméně a věku se vedou nekonečné spekulace (většina novinářů se shoduje na tom, že se narodil v roce 1973 jako Aliaune Damala Bouga Time Puru Nacka Lu Lu Lu Badara Akon Thiam), byl původně předurčen pro dráhu basketbalisty, tu mu ale zhatilo zranění kolene.

V patnácti letech nazpíval Akon svůj první song Operation of Nature, do povědomí ovšem dnešní vlastník diamantových dolů v Jižní Africe nejprve vešel jako zloděj luxusních aut a drogový dealer. Po měsících strávených ve vězení se rozhodl změnit svůj život a pustil se do práce v hudební branži.

Ve vězení napsané texty zužitkoval na debutovém albu Trouble, které vyšlo v roce 2004 a jehož singly Locked Up nebo Lonely dosáhly prvních míst v hitparádách po celém světě.

S druhou deskou Konvicted obdržel Akon svou první nominaci na cenu Grammy - konkrétně zabodovala skladba Smack That s hostujícím Eminemem. Album vyšlo na konci roku 2006 a kromě aktuálního hitu Sorry, Blame it on Me obsahuje také DVD His Story s videoklipy a životopisným dokumentem. Do letošních Grammy vstupuje Akon se čtyřmi nominacemi včetně nominace na nejlepší R&B album.

Akon koncert v Praze - důležité informace o koncertu

Kdy: 22. února 2008

V kolik: 20:00

Kde: Aréna HC Sparta praha

Vstupenky: již v prodeji

Cena vstupenek: 690,- až 1490,- Kč

Vstupenky se prodávají v předprodejních sítích TicketPro a Ticketportal.  

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Video Akon - Don't Matter


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |