A tohle jste věděli?


Přinášíme vám přehled deseti zajímavých faktů o filmech. V přehledu naleznete snímky starší i novější produkce.

1. Ve filmu Sociální síť (The Social Network, 2010) jednu z ústředních postav ztvárnil Justin Timberlake. Aby vypadal mladší, shodil pro roli téměř osm kilogramů.

2. Snímek Muži, kteří nenávidí ženy (Girl with the Dragon Tattoo, 2011) s Danielem Craigem byl natáčen ve Švédsku během jedné z nejchladnějších zim za posledních dvacet let.

3. Světová invaze (Battle Los Angeles, 2011) má sice v originálním názvu uvedeno město L. A. Pokud si však myslíte, že film se odehrával na tomto místě, jste na omylu. Celý filmový štáb byl přesunut do Louisiany, kde byly zkonstruovány ulice města andělů.

4. Tom Hanks ve filmu Trosečník (Cast Away, 2000) chtěl vypadat co nejvěrohodněji. Přestal proto cvičit a když bylo natáčení na rok přerušeno, shodil více než 22 kilogramů a nechal si narůst vlasy.

5. Kdo by neznal Klub rváčů (Fight Club, 1999). Věděli jste však, že Brad Pitt a Edward Norton se přihlásili na hodiny boxu, taekwonda, a studovali programování UFC? Pitt dokonce navštívil zubaře, aby mu upravil přední zub.

6. Meryl Streep si zahrála hlavní roli ve snímku Ďábel nosí pradu (The Devil Wears Prada, 2006). Na její místo byly původně osloveny herečky Kim Basinger nebo Helen Mirren.

7. Slavná scéna z Hříšného tance (Dirty Dancing, 1987), během které Johnny a Baby trénují svůj tanec a plazí se po podlaze, se původně ve filmu neměla objevit. Režisérovi se však natolik líbila, že ji tam nechal.

8. Ve filmu Hanebný parchanti (Inglourious Basterds, 2009) se pouze z třiceti procent mluví anglicky. Herci převážně mluví německy, francouzsky nebo italsky. Na hollywoodskou produkci neobvyklý čin.

9. Během natáčení Umučení Krista (Passion of the Christ, 2004) byl představitel Ježíše (Jim Caviezel) popálen. Naštěstí nebyl nijak vážně zraněn.

10. Quentin Tarantino napsal roli Julese ve filmu Pulp Fiction (1994) speciálně pro Samuela L. Jacksona, byla však téměř dána Paulu Calderonovi po jeho skvělém výstupu. Když se to dozvěděl Jackson, okamžitě sedl na letadlo do Los Angeles a po dalším konkurzu byl ubezpečen, že role bude jeho. Na Calderona nakonec zbyla malá rolička jako Paul.


 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |