6 tipů, jak vybavit chlapskou kuchyni


Kuchyně Luna Nova
Kuchyně Luna Nova

Zdroj: Gorenje

Kuchyně už dávno není výhradně ženskou záležitostí, představa hospodyňky pomalu bere za své a muži v kuchyni mají své místo. Jak si takovou chlapskou kuchyni zařídit, aby z vás byl dokonalý kuchař? Rozhodně by v ní mělo být vše po ruce, měla by být co nejvíce praktická a nenáročná na úklid. Muži jsou sice často nejlepší kuchaři, ale ruku na srdce, úklid zrovna není chlapskou doménou. Aby kuchyň byla vaší oblíbenou místností, podívejte se na šest následujících tipů.

1. Moderní technologie

V každé kuchyni určené pro muže nesmí chybět dostatek moderních technologií. Od kávovaru až po různé roboty, kteří většinu práce zvládnou za vás. Nejen že si ušetříte práci, ale moderní spotřebiče v luxusním designu kuchyň ozdobí a dají najevo, že jdete s dobou a trendy.

2. Kvalitní materiály

Precizní zpracování a čistý design jsou přesně tím, co chlapskou kuchyni definuje. Výběr máte z mnoha materiálů, přirozené struktury dřeva, masivní žulové desky, nebo skleněné prvky vytvoří dojem lehkosti a elegance.

Masivní prvky v kuchyni dají hned najevo, že v ní vládne muž. Dřevo, nerez, sklo a kámen jsou materiály pro vás. Stejně jako moderní designové kuchyně, které svým čistým stylem, kvalitou a elegancí budou pro chlapa ideální.

3. Logické rozdělení

Kuchyně vyžaduje logické rozdělení, aby práce v ní byla co nejsnadnější a nejrychlejší. Oleje a koření mějte v blízkosti varné desky, tácy a prkénka mějte v blízkosti pracovního prostoru a pečící plech v blízkosti trouby. Prostě vše tak, aby bylo po ruce a nemuseli jste dělat pohyby navíc.

Tip: Co takhle vyhodit všechny kuchařky a papíry s recepty? Stačí na linku zavěsit tablet a máte vše moderně na jednom místě.

4. Kvalitní osvětlení

V ideálním případě by vaše kuchyně měla mít dostatek přirozeného světla. Bohužel to tak ve skutečnosti nebývá, především v bytech. Pokud usoudíte, že byste v kuchyni potřebovali více světla, pak zkuste pod vrchní skříňky namontovat led osvětlení. Ledky jsou moderní a dobře nasvícená kuchyně působí stylově.

5. Bar v kuchyni

Barový pult je to, co v chlapské kuchyni rozhodně potřebujete. K baru dejte vitrínu s nápoji a můžete pozvat kamarády na steak.

Tip: Chcete se místo vaření radši dívat na fotbal? Nebo je vaše chlapská kuchyně zrovna v rekonstrukci? Objednete si domů pravé italské těstoviny od těstoviny Brno Caruso a neztrácejte čas.

6. Vestavné spotřebiče vedou

Chlapská kuchyně by měla být stylová a čistá. A přesně toho docílíte s použitím vestavných spotřebičů. Pokud spotřebiče elegantně schováte do útrob kuchyňské linky, bude vlastně stále vypadat uklizená. Jako bonus jsou méně hlučné, úspornější a šetří místo. Kde to jde, zkuste spotřebiče zabudovat.

Tip: Vestavné spotřebiče jsou sice super, ale to rozhodně neznamená, že volně stojící musíte zavrhnout. Pořádná americká lednice s moderními vychytávkami může být dominantou kuchyně, za kterou se rozhodně nebudete stydět.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Placená inzerce

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |