Vymetáte bary? Přečtěte si, kde jsou nejlepší


Super Panda Circus Brno
Super Panda Circus Brno

Zdroj: superpandacircus.cz


Kdo si nechodí do baru jen vylejt hlavu, ale záleží mu na atmosféře, obsluze, prostředí i nabídce, ať čte následující řádky. Přinesou mu inspiraci, kam při cestách republikou mohou mířit jeho kroky. Už devět let se v naší české kotlině vyhlašují Czech Bar Awards. Profesionálové hodnotí české bary a vybírají ten nejlepší. Mimopražští nemusejí plakat, loni se na prvních příčkách umístily podniky z Brna, Olomouce i Českých Budějovic. Do finále se v sedmi kategoriích probojovalo 31 podniků.

V každé z kategorií bylo nominováno pět podniků představujících to nejlepší z české nápojové scény. Mezi finalisty byly kromě podniků z Prahy i ty z Brna, Olomouce a Českých Budějovic. Řada podniků se o vítězství ucházela již loni, mezi nominovanými se však objevila i nová jména, která řádně zamíchala osudím. Vlastně by se dalo říct, že kromě jedné kategorie nezůstal kámen na kameni a loňští vítězové svůj triumf nezopakovali.

Tou jedinou kategorií, jejíž vítěz je stejný jako v minulém roce, je Nejlepší design, který opět vyhrál brněnský bar Super Panda Circus. Ten uspěl i v nejprestižnější a nejsledovanější z kategorií o nejlepší cocktail bar. Za devítiletou historii soutěže je to tak poprvé, co tuto kategorii vyhrál jiný než pražský bar. Poslední z cen, která putovala do Brna, patří výčepu Zelená Kočka Pivárium, které vyhrálo kategorii Nejlepší pub / pivní bar. Zbylá ocenění patřila Praze. Hned dvě prvenství získal klub Le Valmont, jehož otevření bylo velmi očekávanou událostí letošního roku. Právem se tedy stal nejlepším klubem a nejlepším novým podnikem roku 2016. Cena za nejlepší kavárnu putovala do dejvického Místa. Nejlepším hotelovým barem je The Bourbon Bar v hotelu Marriott na Praze 1.

Czech Bar Awards je prestižní soutěž, která oceňuje nejlepší bary, kavárny a kluby České republiky. Je vyhlašována každoročně odborným časopisem Barlife a pořádána ve spolupráci s Českou barmanskou asociací. Do hodnocení se zapojují osobnosti české i zahraniční gastronomické scény.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |