Nový trend - varlata voňavá třeba po čokoládě


Ty doby, kdy se správný chlap charakterizoval pořádným zápachem, už jsou pryč. Dneska i ten největší drsňák prostě musí vonět. Deodoranty, toaletní vody a parfémy už se zabydlely i v čistě mužských koupelnách. Vesele se voníme, příp. užíváme antiperspiranty, které pro změny slouží k omezení pocení. Většina z nás si ale všechny tyto přípravky aplikuje do podpaží. Nyní se však objevil skutečně bizarní trend – vonění varlat.

Na trhu se v poslední době vyrojil nespočet výrobků, jejichž cílem je, aby mužské intimní partie voněly jako pole se sedmikráskami či čokoládová pěna.

A kdo je cílová skupina podobných výrobků? Možná docela překvapivě nejen sportovci, ale údajně každý moderní muž, který rád pečuje o své zdraví a hygienu. Holandská značka Gentl Man dokonce ve svém sloganu k tomuto speciálnímu mužskému deodorantu uvádí: „Pro muže s kulkami“.

Na jedné věci se ale výrobci těchto parfému shodují, zapáchající varlata prý mohou kazit dojem, a to nejen na rande, ale prý i na obchodní schůzce, což i moc nedovedeme představit. Touž by jedinec musl opravdu silně zanedbávat hygienu.

V každém případě odborníci toto stanovisko zrovna nezastávají. Podle George Pretiho, který se přes 40 let věnuje výzkumu tělesného zápachu, jsou podobné výroky naprosto směšné. „Pokud vím, ještě nikdy si nikdo nestěžoval na to, že by cítil nepříjemný zápach z varlat v rámci běžné společensky udržované vzdálenosti. A pokud ano, doporučuji sprchu. Voda a mýdlo jsou mocné,“ tvrdí a dodává, že pot, který vzniká v oblasti mužských intimních partií, rozhodně nezapáchá tak jako ten v podpaží.

V souhrnu lze tedy říci, že podobné produkty spíše než pro zdraví a hygienu slouží k jistému upokojení lidské mysli a lepšímu pocitu mužů. „Jediná věc, kterou mohou tyto deodoranty nabídnout, je psychosomatická úleva,“ tvrdí Brian Steixner, ředitel Institutu pro zdraví mužů z Jersey Urology Group v Atlantic City. „Žádný podobný přípravek rozhodně pocení varlat nezabrání. Může ale mužům pomoci překonat jejich obavy z toho, že by je mohl doprovázet nepříjemný odér,“ uzavírá.

zdroj: lui.cz

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |