MENU - zobrazit / skrýt

5 jednoduchých tipů, jak si uchovat mladistvý vzhled


Skutečný věk prozradí především vaše pleť a vlasy. Jak o ně správně pečovat? Známá americká dermatoložka vám prozradí pár účinných rad jak si zachovat mladistvý vzhled.

 

Dermatoložka a lékařská novinářka z New Yorku Doris Day uvádí, že až 90 % stavu vaší pokožky můžete ovlivnit vy sami, vinu tak nesvádějte na genetiku. „Zcela jednoduché věci mohou mít zcela zásadní dopad na váš vzhled,“ říká Day.

1. Nezapomínejte na ochranu před sluncem celý rok

Studie ukazují, že pokud začnete používat sluneční ochranu každý den, i když je zrovna pod mrakem, zabráníte stárnutí vaší kůže až o 24 %.  „Předejít tomuto problému používáním ochranného krému je daleko jednoduší, než se poté pokoušet o nápravu poškozené pleti,“ uvádí Doris. Používejte minimálně ochranný faktor 15.

2. Zbavte se sodíku

Nikdo netvrdí, že přestat solit bude snadné, ale až uvidíte výsledky, rádi se soli zbavíte. Sůl zbavuje vaše tělo vody, která hraje klíčovou roli na celkový vzhled. Pokud snížíte spotřebu soli a naopak zvýšíte příjem vody, zbavíte tělo nadbytečného sodíku. Uvidíte, že budete vypadat daleko mladší.

3. Řešení na vypadávání vlasů

Jak stárne vaše pokožka, stárnou i vaše vlasy. Ty začínají postupem času vypadávat a může dojít až k plešatění. Podle doktorky Day je třeba používat správné produkty pro péči o vlasy, abyste zabránili nechtěnému vypadávání vlasů. Opět jednu z důležitých rolí hraje genetika, správné produkty vám však mohou pomoci více, než si myslíte.

4. Doplňky stravy

Někteří lidé považují doplňky stravy za zbytečné, neboť všechny důležité látky dostávají z denní stravy. To však není až tak úplně pravda. Existuje řada doplňků na zlepšení pleti a vlasů.

Například resveratrol nacházející se v hroznu je vhodným doplňkem. Také vitamín D je další volbou, neboť je obtížné jej dostat z vaší stravy v potřebném množství. 

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE