5 důvodů, proč byste měli spát nazí


Přinášíme vám pár dobrých argumentů, proč byste alespoň párkrát do týdne měli odložit pyžamo a spát nazí. Nejen, že zlepšíte svůj sexuální život, ale i kvalitu spermií.

1. Zlepší se kvalita vašeho spánku

„Teplota vašeho těla klesá, když jdete spát, a naopak se zvyšuje, když vstáváte,“ říká Dr. Dasgupta, spánkový expert a profesor na univerzitě v Kalifornii. Problém je v tom, že pyžamo může tento přirozený pokles narušit. A to se projeví například probouzením uprostřed noci, které zbytečně oslabuje váš spánek.  

 

2. Předejdete přibírání na váze

Kvalitní spánek není jen důležitý k tomu, abyste si odpočinuli a nabrali novou sílu, je podstatný také při hubnutí. „V hluboké fázi spánku vylučujeme hormon zvaný leptin (někdy nazývaný také jako hormon sytosti), který pomáhá udržet chuť k jídlu na uzdě, a tím i váhu. Co se stane, když se budete v noci budit kvůli horku? Vaše tělo začne produkovat více hormonu zvaného ghrelin, který vytváří pocit hladu,“ dodává Dasgupta.

 

3. Zlepšíte svůj sexuální život

I když se to dalo předpokládat, vědecká studie, které se zúčastnilo na tisíc britských párů, zjistila, že ti, kteří spali nazí, byli šťastnější ve vztahu. „Existují neoficiální údaje o uvolňování oxytocinu (hormonu lásky), jestliže spíte nazí,“ říká Dr. Dasgupta. Méně oblečení, vice sexu.

 

4. Zlepší se kvalita vašich spermií

Spaní v těsných trenkách může zvyšovat teplotu varlat a narušit tak produkci spermií. Nošení spodního prádla do postele tak může nejen ovlivnit vaši plodnost, ale například způsobit i kožní vyrážku.

 

5. Je to jednodušší

Život je plný komplikací, rozhodování a stresu. Spát nahý znamená, že se nemusíte zatěžovat tím, v čem ulehnete do postele. O jedno rozhodnutí méně.

 

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |