Proč by muži při čůrání měli sedět: Předejdete hádkám i zdravotním komplikacím


Když se zeptáte muže, jak moc přemýšlí o čůrání, asi vám odpoví, že vůbec. Pokud však zmíníte, jestli při vykonávání své potřeby sedí na záchodě, nejspíš jej toto téma pořádně vytočí a koledujete si o pár facek.

Známka zženštilosti?

Muži se stávají podivně defenzivními, když přijde na toto téma. Podle nich se jedná o známku zženštilosti, slabého a přecitlivělého jedince. Muži sedící na záchodě jsou považováni za slabé články. Vždyť chlap přeci musí při tom stát.

 

Zdravotní výhody

Dr. Jesse N. Mills, klinický profesor z Kalifornské univerzity v Los Angeles nevidí na sezení při čůrání nic špatného. Navíc díky němu můžete odvrátit problémy s prostatou. Alespoň s tímto zjištěním přišel výzkum z lékařského centra Leiden University v Nizozemí. Podle vědců sezení umožňuje „příznivější urodynamický profil“.

„Sezení je lepší volbou pro muže s problémy s prostatou a také pro muže, kteří nemohou dlouhou dobu stát,“ říká Dr. Mills. „Řada mužů si raději sedne, aby zcela vyprázdnili svůj močový měchýř. Při sezení používáte více břišní svaly, které vám pomohou k lepšímu vyprázdnění,“ dodává za závěr.

 

Klid v rodině

To však není vše. Jedna studie z roku 2007 uvedla, že celých 42 procent ženatých mužů si raději sedne na záchod, aby předešlo naštvaným manželkám stěžujících si na neustálé sklápění záchodového prkénka a vytírání kolem záchodu.

Jsme si jisti, že toto číslo překročilo hranici padesáti procent, a to především díky chytrým telefonům, se kterými stále více mužů tráví svou chvilku na toaletě.

Vidíte to, jak tato zženštilá praktika může ve skutečnosti prospět vaší prostatě a také zlepšit vztah s vaší drahou polovičkou?

 

zdroj foto: pixabay.com

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |