MENU - zobrazit / skrýt

4 zlozvyky z posiloven, kterých se možná také dopouštíte


Posilovny jsou v podstatě domovem všudypřítomných bakterií a plísní. Jedna nedávná studie dokonce odhalila, že jízdní kola měla téměř 40krát více bakterií než tácek v kavárně. Běžecké trenažéry? 74krát více bakterií než kohoutek na veřejných toaletách. A nejhůře dopadly činky. 632krát více bakterií než veřejný záchod.

Přinášíme vám čtyři nejhorší zlozvyky z posiloven. Pokud se jich taky dopouštíte, co neprodleně se jich zbavte.

1. „Ani jsem se nezapotil“, nebo „stejně jsem měl rukavice“, to je pár oblíbených výmluv, které často slýcháváme v posilovně. Vaše posilovací nástroje jsou však plné bakterií, které si s sebou odnášíte domů. Například páky, které se používají při změnách závaží na posilovacích strojích, jsou jednou z nejvíce opomíjených částí, kde se bakterie doslova množí.

2. Ten, kdo cvičí pravidelně, ví, že kupy špinavého prádla se doma neustále hromadí a pračka funguje prakticky nepřetržitě. To však není žádný důvod pro to, abyste vaše propocené oblečení oblékali do posilovny stále znovu a znovu. Věřte, že je z vás pot cítit na míle daleko.

3. Sprchovat se bosí ve sprše? Možná doma zcela běžné, v posilovně však zcela nepřípustné. Bakterie a plísně se tam jen množí, což také potvrzuje řada výzkumů. Nezapomeňte ani na to, že podlahy v posilovně jsou vystaveny vnějšímu smetí, které přinášíte na podrážkách bot. Pořiďte si žabky a za žádnou cenu je nevyzouvejte ani při sprchování.

4. I když má řada lidí podložky na cvičení doma, používá ty v posilovně. Mějte však na paměti, že tyto podložky jsou používány několikrát za den různými lidmi. Opět skvělé místo pro množení bakterií. Navíc podle Dr. Greunera hrozí zvýšené riziko oparu při kontaktu s takovou rohoží. Noste si tak raději svou vlastní podložku na cvičení.

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE