10 herců, kteří překvapivě mluví plynule druhým jazykem


Jako by nestačilo být bohatý, slavný, atraktivní a talentovaný. Některé z největších hollywoodských hvězd mluví plynule dalším jazykem. Zatímco někteří se tím příliš nechlubí – Salma Hayek (portugalština, arabština), Morgan Freeman (francouzština), Will Smith (španělština) – najdou se i tací, kteří své znalosti rádi předvedou před davy lidí a kamer.

Natalie Portman (hebrejština)

Svůj soukromý život si úzkostlivě střeží a nerada se o něj dělí s veřejností a médii. Mnoho lidí netuší, že si například změnila příjmení z Herslag na Portman, nebo že se narodila v Izraeli. Vzhledem k těmto skutečnostem by neměla být překvapující její plynulá znalost hebrejštiny.

Bradley Cooper (francouzština)

Být zvolen nejvíce sexy mužem světa, to už je sám o sobě dostatečný magnet na opačné pohlaví. Mluvit však k tomu jazykem, jenž je považován za nejvíce sexy, tak to už je potom téměř vražedná kombinace, kterou oplývá herec Bradley Cooper.

Charlize Theron (afrikánština)

Téměř žádný přízvuk v její mluvě dává mnoha lidem zapomenout, že Charlize pochází z Afriky. Jejím rodným jazykem tedy není angličtina, ale afrikánština. Co víc, mnozí lidé neumí správně vyslovit ani její jméno. Podívejte se na přiložené video, ve kterém dává lekci moderátorovi Piersi Morganovi, jak jej správně vyslovovat.

Joseph Gordon-Levitt (francouzština)

Naučit se francouzsky jej přimělo studium francouzské poezie na Kolumbijské univerzitě. Studium tohoto jazyka jej částečně odvedlo i od herectví.

Sandra Bullock (němčina)

Malý test: Kde si myslíte, že Sandra strávila část svého dětství? Pokud vaše odpověď byla Německo, máte pravdu. Herečka často cestovala na starý kontinent se svou matkou, německou operní pěvkyní. Díky tomu Sandra Bullock mluví plynule německy.

Colin Firth (italština)

Ve filmu Love Actually se postava Colina Firtha učí portugalsky kvůli ženě, do které se zamiloval. I samotný herec se kdysi učil italsky, když začal chodit se svou současnou manželkou Livií Giuggioli.

Gwyneth Paltrow (španělština)

Herečka otevřeně připouští, že život v Evropě si užívá daleko více než v USA. Když jí bylo 15 let, strávila rok studiem španělštiny ve Španělsku. V roce 2003 ji její španělští fanoušci z města Talavera De la Reina jmenovali jejich adoptivní dcerou.

Viggo Mortensen (dánština)

Jeho matka byla Američanka, otec Dán. Oba se potkali v Norsku. Když se Viggo narodil, rodina se přestěhovala do Venezuely, poté do Dánska, Argentiny, odkud se přestěhoval do New Yorku. Toto neustálé stěhování jej naučilo ovládat několik světových jazyků – angličtina, dánština, španělština, částečně mluví i francouzsky a italsky, tvrdí, že je schopen se dorozumět i norsky a švédsky.

Kim Cattrall (němčina)

Hereččino druhé manželství s Andre Lysonem skončilo rozvodem v roce 1989, předtím však spolu žili ve Frankfurtu, kde se učila německy.

Casey Affleck (španělština)

Během natáčení filmu Ocean´s Thirteen byl bratr Bena Afflecka nucen naučit se několik frází ve španělštině (několik scén se točilo v Mexiku). Casey se chytil této příležitosti naučit se druhý jazyk, což ovšem nebylo pro něj tak složité. Už jako dítě se učil španělsky.


 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: celebrity


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |