MENU - zobrazit / skrýt

Zapomeň na fitko, posiluj doma - 2. díl


Pokračujeme ve výběru efektivních cviků a tipů pro sportovce, kteří chtějí posilovat doma. Tento druhý díl navazuje na náš předchozí článek a přináší nové cviky a využití běžného vybavení domácnosti pro posilování. Prozkoumejte nové cviky a způsoby, jak využít běžné předměty v domácnosti pro posilování. Každý cvik je doplněn odkazem na instruktážní video.

 

Nová série základních cviků

Vzpěry na zádech:Tento cvik je ideální pro posílení hýždí a dolních zad. Stačí si najít vhodnou podložku, např. karimatku nebo deku, a můžete to zkusit

 

Břišní kolotoč: Pozor, vypadá to jednoduše, ale je to pořádná dřina. Posiluje břišní svaly.

 

 

Superman: Létat sice nebudete, ale pokud budete tento cvik pravidelně trénova, vaše tělo se rychle zpevní. Cvik se zaměřuje se na dolní část zad a hýždě.

 

 

Boční plank: Klasický plank je skvělý, tohle na něj navazuje. Cvik posiluje boky a boční břišní svaly.

 

 

Výskoky (Burpees):Cvik Kombinuje skoky, vzpor a dřep. Jen dejte pozor, ať nenaštvete sousedy pod vámi.

 

 

Kreativní použití domácího vybavení

 

Batoh s knihami: Použijte jako improvizované závaží pro dřepy, výpady nebo mrtvé tahy.

Kuchyňská utěrka - Kluzké cviky: Položte utěrku na hladkou podlahu. Postavte se do vzporu a umístěte chodidla na utěrku. Provádějte „mountain climbers“ tak, že střídavě táhnete kolena směrem k hrudníku, zatímco chodidla kloužou po utěrce. Cílí na břišní svaly a také posiluje ramena a nohy.

Větší balené vody (např. 5 litrů): Použijte jako náhradu za činku pro bicepsový zdvih, předpažování nebo ramenní tisk. Pozor, ať vám nevyletí z ruky.

Míč: Pro balanční cviky a posilování středu těla. Pro tyto cviky doporučujeme speciální balanční míč. Klasický fotbalový není příliš vhodný. Malé lehké míče pro děti by zase nemusely vydržet vaši hmotnost.

e) Schůdky nebo nízký stolek: Pro step-up cviky nebo tricepsové dipsy. Posloužit může i stolička nebo podobné štokrle. Pozor, zajistěte před možným sklouznutím schůdků, jinak hrozí riziko úrazu.

Tento výběr cviků a nápadů na využití domácího vybavení vám pomůže rozšířit váš tréninkový program a dodá nové impulsy vaší domácí rutině. Nezapomeňte vždy dbát na správnou techniku a postupné navyšování zátěže, aby byl váš trénink bezpečný a efektivní.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE