Vědci tvrdí, že mobilní telefony vám ničí vztah – a život


Mobilní telefony nám na jedné straně usnadňují život, na straně druhé ale způsobují problémy ve vztazích a mohou vést až k depresím. Neveříte? Pak čtěte dál. Jak uvádí EurekAlert (časopis vydávaný Americkou asociací pro rozvoj vědy), autoři studie z univerzity Baylor  v Texasu na základě odpovědí od 308 účastníků sestavili žebříček “nevhodného” chování s mobilem.

Zaměřili se na tyto body:

- mobilní telefon vždy umístěn na viditelném místě
- neustálé držení mobilu v ruce
- nahlížení telefonu během konverzace s partnerem
- kontrolování mobilu v momentě, kdy partner přestal mluvit

 

Provedli průzkum u 145 dospělých, kteří měli stálého partnera. Zaměřili se na konflikty způsobené mobilním telefonem, spokojenost ve vztahu, v životě a na mezilidské vztahy.

Ze studií vyplynulo, že 46 % respondentů se cítí opomíjeni jejich partnerem právě z důvodu přílišného používání telefonu. 22,6 % těchto lidí také uvedlo, že to vedlo až ke konfliktu ve vztahu (došli jsme k závěru, že zbylých 54 % respondent zřejmě vlastní příliš zastaralý telefon a neradi jej vytahují před ostatními, takže u nich nedochází ke konfliktům).

Podle autorů studie ti, kteří byli méně spokojeni ve vztahu (časté používání mobilního telefonu se na tom výrazně podílelo), se cítili také méně spokojeni v životě a rovněž se u nich vyskytovala vyšší pravdědobnost deprese.

Takže, jak můžete vidět, existuje spojitost mezi používáním mobilních telefonů, problémy ve vztahu a depresí.

 

Jedna z nejnovějších studií tvrdí, že 75 % žen věří, že chytré telefony negativně ovlivňují jejich vztahy.

 

zdroj foto: flickr.com

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |