Staňte se úspěšným blogerem


Vážně se i dnes najdou jedinci, kteří si stále myslí, že blogy jsou jenom pro srdcové výlevy pubertálních dívek? Jednou pro vždy už na tenhle mýtus zapomeňte! S trochou štěstí a talentu si díky blogování můžete udělat dokonce kariéru. Na rozjezd vám může pomoci třeba naše devatero začínajícího blogaře.

1.) Zvolte téma  

Na začátku si rozmyslete, o čem vlastně váš blog bude. Nejlepší je zvolit si téma, která je vám blízké a ke kterému máte co říct. Zároveň ale můžete myslet podnikatelsky: Je nějaké odvětví, které není na českém internetu zatím tolik zastoupeno? Vyplňte chybějící mezeru.

2.) Vyberte si blogovací server

Možností, jak zdarma blogovat, je nespočet. Neangličtináři vezmou zavděk Blog, Webnode nebo blog.idnes. Angličtináři můžou zkusit Wordpress, nepřátelé se světem html budou jásat nad jednoduchostí Tumbrl. Češtinu a nenáročnou manipulaci v sobě spojuje blogovací systém Google Blogger.

3.) Vymyslete název

Možná nejtěžší krok při startu nového blogu. Název by vaše stránky měl charakterizovat, a zároveň by měl být dostatečně úderný a pro budoucí čtenáře dobře zapamatovatelný. Pokud si s názvem ještě nejste úplně jistí, raději se zakládáním blogu chvíli počkejte. Změnit ho později už totiž nepůjde.

4.) Pohrajte si s designem

Váš blog by měl mít i nějaký reprezentativní design. Nelekejte se, pokud html řečí nemluvíte. Občas stačí jenom trochu poupravit rozložení stránky, pohrát si s barvou a písmem, zvolit vhodnou šablonu. Takové funkce obsahuje většina editorů. Minimalismus ostatně stále vládne světem.

5.) První příspěvek

Když už máte všechny technické stránky hotové, je čas pustit se do prvního příspěvku. Pokuste se v něm zaujmout originálním stylem psacího projevu a přesvědčte čtenáře, že stojí za to se k vám vracet. Text můžete doplnit i obrázky k tématu nebo videi. A hlavně - nezapomeňte na pravopis!

6.) Rozhoďte sítě

První článek máte úspěšně publikovaný. Všechno je fajn, až na to… že o vás vlastně nikdo neví. Na bojišti blogosféry přežijí jen ti nejsilnější. Proto si aspoň na začátku vybudujte základnu čtenářů ze své rodiny a známých. Dejte jim o blogu vědět, požádejte je, zda by o něm dali vědět i dál. V době sociálních sítích ostatně není nic jednoduššího než sdílet, sdílet a sdílet.

7.) Začněte vydělávat

Když už máte stále návštěvníky, byla by škoda to nějak nezpeněžit. Jako první toho můžete dosáhnout pomocí reklam. V Bloggeru je k tomu kupříkladu určena funkce AdSense. Samozřejmě nemůžete čekat, že hned na startu začnete vydělávat milióny. Popravdě – asi ani stovky to nebudou. Každý ale nějak začínal. A lidé, kteří si na blogování udělali živobytí, skutečně existují!

8.) Buďte interaktivní

Twitter, Facebook, Instagram, … Mít je společně s blogem je dnes skoro povinností. Hlavně pomocí Facebooku se o své příznivce pečlivě starejte a pravidelně je informujte o novinkách. Staňte se pravou blogovou hvězdou!

9.) A co dál?

Třeba budete opravdu úspěšní a jednoho dne se najde vydatavel, který bude chtít váš blog přetavit do knižní publikace. Třeba se najde sponzor, který vám výměnou za propagaci jeho výrobku nabídne finanční odměnu. Třeba vám na základě vašeho blogu nabídnou zajímavou pracovní pozici. Ale i kdyby ne, nezapomínejte, že blogování je především zábava!

Zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |