MENU - zobrazit / skrýt

Sex on the beach: Ideální koktejl na léto


koktejl Sex on the beach
koktejl Sex on the beach

Mezi top koktejly těšící se i u nás velké oblibě, patří Sex on the beach, tedy v překladu „Sex na pláži“.
Drink vznikl roku 1987 na Floridě. Vymyslel ho tamější barman. A proč nese koktejl právě tento název? Není to úplně jisté, ale některé zdroje tvrdí, že se barman při vymýšlení koktejlů zamyslel, proč vlastně turisté cestují o jarních prázdninách v hojném počtu na Floridu. Odpověděl si, že hlavními lákadly jsou pláže a sex, a proto si obě slovíčka propůjčil do názvu svého nového koktejlu.

V našich klimatických podmínkách si těžko užijete pláže, ale určitě si můžete dopřát koktejl tohoto názvu, alespoň v případě, že navštívíte podnik, ve kterém se alkoholické koktejly připravují.

Recept na koktejl Sex on the beach

4 cl vodky
2 cl broskvového likéru
4 cl brusinkového džusu
4 cl pomerančového džusu

Příprava drinku Sex on the beach

Vezměte si k ruce vyšší sklenici a nalijte do ní 4 cl vodky, přidejte broskvový likér a dolijte brusinkovým a pomerančovým džusem. Někdy se do koktejlu dává ananasový džus místo pomerančového.
Koktejl Sex on the beach se zdobí různými kousky ovoce. Může jím být meloun, ananas, jahoda, hroznové víno atd.).

Safe Sex on the beach

Chcete si raději dopřát nealkoholovou verzi drinku? Je tu "bezpečný sex." Příprava je jednouchá. Smícháte 6 cl brusinkového džusu, stejné množství ananasového džusu a 4 cl broskvového džusu. Nápoj podávejte s ledem. Koktejl můžete ještě ozdobit třešní či jiným ovocem.

Alternativy k nápoji

Podobný letní drink, jako je Sex on the beach, může být osvěžujicí Mojito. Pokud jej chcete vyzkoušet, tak zde je recept na Mojito. Jestliže naopak preferujete nějaký silnější nápoj, doporučujeme úplně změnit drink a vyzkoušet koktejl B52. Ten je ovšem jen pro silné nátury a navíc je jeho příprava poměrně složitá. V případě, že chcete být světoví a s mícháním nápojů nemáte zkušenosti, můžete oslnit koktejlem Cuba Libre.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: koktejl | alkohol
koktejl Sex on the beach
koktejl Sex on the beach


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE