Proč se Češi bojí nakupovat přes internet?


Před deseti lety přes e-shop nakoupilo (za rok alespoň jednou) pouze 5 % lidí v ČR. Díky snazší dostupnosti hardwaru a de facto i samotného internetu jsou internetové obchody stále oblíbenější. Dle Českého statistického úřadu minulý rok e-shop využilo 43 % mužů a 41 % žen. Ale stále to není ani polovina...

Přes internet nejvíce nakupují mladí

E-shopy nejčastěji navštíví lidé ve věku 25 až 34 let (67 %) a nejméně senioři, resp. lidé starší 65ti let (8 %). Průměrná měsíční útrata se nejčastěji pohybuje v řádech tisíců. Procenta s příchodem nových generací další roky určitě porostou.

Kdo se bojí...

Nakupování přes internet nese spoustu výhod, dodání do druhého dne je v každém online obchodě (téměř) nutný standard. O nižší ceně, zákonné lhůtě vrácení zboží do 14ti dnů bez udání důvodů nemluvě. Pokud si vyberete důvěrný e-shop, nemusíte mít strach, máte totiž plno garancí, a to nejen těch zákonných.

Nekupujte zajíce v pytli!

Přestože máte právo koupené zboží přes internet vrátit, řešení reklamace nemusí jít po másle. Není nic snazšího než si produkt prohlédnout v kamenném obchodě a poté provést objednávku online.

Přes e-shopy nejčastěji nakoupíme textil

Za rok 2015 se v nakupování přes internet nejvíce s 16 % dařilo prodeji oblečení a obuvi. Není nic snazšího než si boty nebo oblečení v obchodě vyzkoušet a koupit levněji na internetu. Zkušení nákupčí si ještě před nákupem vyhledají slevu. Třeba slevový kód na InSportline.

Jak ušetřit ještě více aneb slevové kódy

Slevové kódy zdarma jsou nejjednodušší a nejrychlejší nástroj na snížení konečné ceny, a to nejen sportovních potřeb. V praxi si stačí produkt vybrat u kvalitního prodejce, např. na Mall.cz. Poté stačí vyhledat slevový kupón na Mall, kliknout, vložit kód a těšit se ze slevy.

Proč se bojíme?

Uvedli jsme si výhody i nevýhody nakupování přes internet. Nevýhody lze snadno vyřešit. Dále jsme si ukázali snadné nástroje, jak nakupovat online ještě levněji. Tak proč ani polovina celkové české populace nenakupuje přes internet? Osobně spadám do kategorie, která má v online shopingu nejvyšší percentuální podíl. Abych řekl pravdu, asi jsem slepý, ale v e-shopingu celkově vidím pouze pozitiva. Budu rád za Vaše názory v komentářích!

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Placená inzerce

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |