Proč ostatní vypadají méně atraktivní, pokud jste zadaní


Pokud vám partnerka tvrdí, že jste ten nejvíc sexy chlap v místnosti, nemusí se jednat jen o přehnané lichocení. Výzkumy ukázaly, že vidíme ostatní méně přitažlivé, pokud jsme ve vztahu. 

Náš mozek zřejmě vynalezl způsob, aby nám pomohl nepodvádět naše partnery tím, že všichni ostatní vypadají pro nás méně atraktivní, pokud jsme zadaní. Bylo také zjištěno, že zadaní lidé vidí ostatní ještě méně přitažlivé, pokud se nacházejí ve šťastném vztahu.

Překvapivý výsledek výzkumu

Výzkumu se účastnilo na 131 heterosexuálních studentů, kterým bylo řečeno, že budou součastí paměťového testu. Účastníkům byla předložena fotografie osoby opačného pohlaví. Poté jim byla ukázána pozměněná variace originální fotky (fotografie byly tajně pozměněny za více a méně atraktivní varianty původních obrázků). Účastníci následně měli za úkol přiřadit správnou fotku k lidem, které viděli dříve. Z výsledků vyšlo najevo, že ti, kteří byli ve vztahu, vybírali méně atraktivní fotky. Tak jak si dané lidi pamatovali. Jinými slovy, danou osobu viděli méně atraktivní.

Poté se výzkumníci zeptali 114 studentů, jak šťastní se cítí ve vztahu. Test byl poté u nich opakován a byly zjištěny ty samé výsledky. Ti, kteří však byli šťastnější ve vztahu, vybírali ještě méně aktrativní fotky.

Takže příště, až vám partnerka řekne, že jste ten nejvíc sexy chlap ze všech, měli byste jí věřit, že to myslí upřímně.

Souhlasíte s výsledkem výzkumu? Připadají vám osoby opačného pohlaví méně atraktivní, pokud jste zadaní? Podělte se s námi o váš názor v komentářích.

 

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |