Nejčastější mýty o alkoholu


Kromě systému zaručených rad proti ranní kocovině se do našeho povědomí vžily také další polopravdy o pití alkoholu. Které z nich jsou skutečně jenom babskými báchorkami?

Mýtus: Když si dám před pitím prášek, nebude mi na druhý den špatně.

Zkuste se nad takovou hloupostí jen zamyslet: Jak by asi Ibalgin či Aspirin mohl zabrat na bolest, která ještě ani nezačala? O tom, že se prášky z jistých důvodů nemají míchat s alkoholem, vám snad ani říkat nemusíme.

Mýtus: Když se pořádně najím, neopiju se.

Požité jídlo možná zpomalí proces vstřebávání alkoholu, ale opití vám opravdu nezabrání ani sebevětší porce knedlo-zela.

Mýtus: Kocovinu ráno zaženu kafem a studenou sprchou.

Klasická pověra. Když se ale podíváte zpět na rána, kdy jste se touto poučkou zkusili řídit, opravdu jste byli rázem střízliví? Asi těžko. Kafe vás možná probudí a sprcha smyje pach a špínu noci, ale tělo neobalamutíte.

Mýtus: Čím starší víno, tím lepší.

Ve skutečnosti záleží na druhu vína. Některá zrají s přibývajícími roky, ale jiným na chuti a kvalitě ani čas nepřidá. Naopak. Máte-li na láhvi ze supermarketu datum spotřeby, rozhodně byste měli víno do stanovené doby vypít.

Mýtus: Když budu pít pivo, neopiju se tolik.

Pivo má méně procent alkoholu než třeba destiláty. Neznamená to ale, že když budete pít lahváč za lahváčem, neudělá to s vámi to samé, co několik panáků. Alkohol je pořád alkohol.

Mýtus: Nadměrná konzumace piva způsobuje pivní břicho.

Zbořením jednoho mýtu vás ale jistě i potěšíme. Takzvaný "pivas" je totiž podle vědeckých studií opravdu jenom mýtus a s pitím zlatavého moku nemá nic společného. Což ovšem neznamená, že se vaše břicho jednoho dne nemůže pěkně zakulatit. Na pivo to ale svádět už nemusíte.

Mýtus: Sklenička na noc mi pomůže usnout

Ze začátku možná ano, protože tělo jste právě na krátký čas zaměstnali odbouráváním alkoholu. Jakmile bude ale vše hotovo, organismus vám to dá zavčas rád vědět. Jak? Samozřejmě vás probudí. A jak už to občas po požití alkoholu bývá, bolest hlavy, žaludku a neschopnost znovu usnout je zahrnuta v ceně, gratulujeme!

Mýtus: Alkohol podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství.

Mýtus oblíbený zejména v českých končinách. Nebo je to pravda? Zvážení posledního bodu ponecháme na vás!

Zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: alkohol

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |