Pracujete často přesčas? Pozor na srdce!


Nová studie odhalila, že u těch jedinců, kteří tráví prácí více než 55 hodin týdně, se značně zvyšuje riziko cévní mozkové příhody. A to v důsledku nepravidelného srdečního rytmu. Ruku na srdce, nestává se z vás workoholik?

Vědecká studie z Londýna přišla s nečekaným výsledkem

Tuto studii má na svědomí tým výzkumníků z University College v Londýně vedený profesorem Mikem Kivimakim. Vědci se zaměřili na 85 tisíc mužů i žen středního věku z Velké Británie, Švédska, Finska a Dánska. Ti na začátku výzkumu nevykazovali žádné příznaky této srdeční nemoci. Po deseti letech se cévní mozková příhoda objevila v průměru u 12,4 z tisíce lidí pracujících 35-40 hodin týdně. Naopak u těch, jež pracovali 55 hodin týdně, se onemocnění objevilo u 17,6 lidí z tisíce.

Snižte rizikové faktory na minimum

Lidé, kteří pracují více hodin, trpí i dalšími negativními příznaky, včetně nadváhy, vyšším krevním tlakem a jsou náchylnější k pití alkoholu. Pokud již patříte do skupiny, která si pravidelně bere přesčasy v práci, minimalizujte alespoň další rizikové faktory, které ovlivňují vznik arytmií. Těmi jsou například obezita, cukrovka, kouření, stres nebo vysoký krevní tlak.

Profesor Kivimaki dodává: „Všechny dostupné studie na toto téma nám umožnily zkoumat vztah mezi pracovní dobou a rizikem kardiovaskulárních onemocnění s větší přesností než kdy dříve. Zdravotničtí pracovníci by si měli být vědomi toho, že dlouhá pracovní doba je spojena s výrazným zvýšením rizika mrtvice a srdečními chorobami.”

A jak jste na tom vy? Trávíte v práci více času, než je zdrávo?

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |