Pár kilo navíc? Pro muže to může znamenat obrovský stres


Pokud mluvíme o těle, jeho celkové formě a problémech s váhou, tato témata se zaměřují především na ženy. I muži však bojují s nadměrnými kily. Nová studie odhalila, že pro chlapy boj s nadváhou je citlivou záležitostí a příliš dobře nezvládají negativní reakce okolí.

Muži jsou neprávem přehlíženi

Mary Himmelstein z Univerzity v Connecticutu, psycholožka a hlavní autorka tohoto výzkumu, uvedla, že problémy mužů s váhou bývají často přecházeny bez povšimnutí. „Předpokládá se, že rady o hubnutí a dietách jsou určeny především ženám. Muži jsou často přehlíženi, což ovšem nutně neznamená, že mužská část populace trpí méně nadměrnou váhou.“

 

Depresivní stavy spojené s hubnutím

Vědci zkoumali na 1750 mužů z různých koutů Spojených států a zjistili, že muži s nadváhou se snaží zhubnout z důvodu tlaku společnosti, kvůli tomu se však u nich objevují depresivní stavy. Téměř polovina všech zkoumaných mužů přiznala, že cítí úzkost, neklid a také depresi kvůli společnosti odsuzující jejich nadváhu.  

 

Negativní dopad na zdraví mužů

Tým vědců poukázal na hlavní problém zaměřování se především na ženy a jejich boj s váhou. Mužské problémy zůstaly relativně nepovšimnuty.

„Naše studie ukázala, že toto stigma není problémem pohlaví. Může ovlivnit zdraví mužů stejným poškozujícím způsobem jako zdraví žen. A zanedbávání těchto problémů u mužů, ať už ve výzkumu nebo v klinické praxi, může vést k tomu, že jejich léčba je značně znevýhodněná,“ řekla o výsledcích Himmelstein.

Jak jsou na tom muži s celkovým tukem? Pokud jste chlap, můžete poděkovat za vyšší hladinu testosteronu, která vám přináší výhody při hubnutí. Ženy mají v průměru o 6 až 11 procent více tělesného tuku než muži, což jim pomáhá během těhotenství. Od puberty až po menopauzu si ženy udržují více průměrného tělesného tuku než muži, i když přijímají méně kalorií.

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |