Není s vaším penisem něco v pořádku? Zbystřete!


Mužská chlouba si zaslouží péči a pravidelnou kontrolu. A preferujete-li styl života plný sexu, pak obzvlášť. Důvod může být jednoznačný - rakovina penisu. Příznaky, diazgnózu a další důležité věci probereme v následujícím článku.

Kdo se může cítit ohrožený

Prakticky každý muž, ale rizikovým věkem můžeme označit období mezi 50 a 60 lety. Zhruba od 30.roku vašeho života byste měli alespoň jednou ročně navštívit specialistu a nechat si zkontrolovat nejen penis, ale i prostatu. Méně častěji postižení rakovinou penisu bývají muži, kteří byli v mládí obzeřáni nebo tento zákrok postoupili v pozdějším věku.

Myslete na prevenci

Dá se říct, že příčinou vzniku rakoviny penisu je nedostatečná hygiena. Při sprchování nebo koupeli se věnujte  i důkladnému omytí žaludu a předkožky, třeba i několikrát denně. Pod předkožkou se totiž tvoří maz, který může být spouštěčem tvorby maligního tumoru.

Kdy není něco v pořádku

Vyhledat lékaře byste měli tehdy, pokud vám z penisu teče bezbarvý výtok, který však zapáchá. Dalším faktorem, jenž značí něco v nepořádku, je opuchnutí v horní části penisu, pohmatem také můžete zjistit ztvrdlé části na penisu. Ten, kdo prvotní příznaky podcení, může časem sledovat otékání nohou, úbytek své váhy, nechutenství, únavu a celkové vyčerpání organismu.

Vyšetření rakoviny penisu

Provádí se u specialisty urologa, který nejdříve provede rutinní vyšetření a následně dle potřeby odejme část tkáně tumoru, která se odešle na bližší prozkoumání do laboratoře. Potvrdí-li se vznik rakovinových buněk, vyšetřením rentgenem, scintigrafií nebo počítačovou tomografií se zjišťuje, zda již došlo k vytvoření metastáz.

Co hrozí

Vše záleží na vaší laxnosti. Pokud nebudete nic odkládat a jakýkoliv problém, který se vám nezdá, půjdete řešit k lékaři, léčba bývá úspěšná. V případě neřešení nastalé situace může dojít k amputaci určité části penisu nebo i celku. Sami vidíte, že podcenění se nevyplácí, a proto:

- dbejte na pravidelnou hygienu, myjte řádně žalud a předkožku i několikrát denně
- zápach a výtok z penisu okamžitě řešte

Zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |