Nejhorší změny povolání: tak to se nepovedlo


Slavné osobnosti nejsou jako vy nebo já. Zatímco my jsem spokojení, když vynikáme alespoň v jedné oblasti, oni musí trvat na tom, aby excelovali ve všech odvětvích, do kterých se pustí. Někdy to vyjde, někdy zase ne. Podívejte se na nejhorší změny povolání slavných.

1. Mariah Carey

původní povolání: zpěvačka
neúspěšná profese: herečka

Mariah byla v pěvecké branži jednou z největších hvězd. Počty prodaných alb se počítaly v milionech. Celkem sedmnáct písní se objevilo na prvním místě v žebříčku amerických hitparádách, což se žádné jiné zpěvačce předtím nepodařilo. Bohužel její obrovský úspěch ji přivedl k myšlence, že by mohla vyniknout i v další umělecké oblasti, a to jako herečka. V roce 2001 se objevila ve snímku pod názvem Glitter. Kritika o jejím výkonu napsala: „Když se snaží projevit emoce – jakékoliv emoce – vypadá u toho, jako by právě ztratila klíčky od auta.“ Film vydělal pouhých 3,8 miliónu dolarů.

2. Jennifer Love Hewitt

původní povolání: herečka
neúspěšná profese: zpěvačka

Jennifer byla doslova americkým miláčkem, a to především díky rolím ve filmu Tajemství loňského léta nebo v televizním seriálech Správná pětka a Kids Incorporated. Místo toho, aby se po tomto úspěchu soustředila na svou hereckou kariéru, rozhodla se vydat v roce 1992 sólové album Love Songs. To bylo vydáno pouze v Japonsku. „Milují energickou hudbu“, prohlásila o svých japonských fanoušcích. Od té doby vydala ještě další čtyři alba, což je překvapující od někoho, kdo vlastně nikdy neměl žádný hit.

3. Bob Dole

původní povolání: politik
neúspěšná profese: mluvčí společnosti vyrábějící Viagru

Bývalý prezidentský kandidát udělal ve své kariéře krok zpět, když v roce 1999 odešel ze senátu, aby se mohl stát oficiálním mluvčím pro Viagru. Byla to velmi neobvyklá změna od někoho, kdo kdysi prohlásil: „Něco je s Amerikou špatně. Přál bych si, aby se lidé někdy nad tím zamysleli, jestli ovšem vůbec dokáží myslet.“ Později se stal mluvčím pro Pepsi.

4. Shaquille O´Neal

původní povolání: hráč basketbalu
neúspěšná profese: rapper

Ti z vás, kteří si myslí, že Shaquillovou jedinou slabinou byl volný hod, zřejmě ještě neslyšeli o jeho kariéře rappera. Vydal celkem šest alb, asi nejvýznamnější byly Shaq Diesel a Shaq Fu: Da Return. Žádný velký úspěch, spíše propadák.

5. Michael Jordan

původní povolání: hráč basketbalu
neúspěšná profese: hráč baseballu

Pravděpodobně jeden z nejlepších hráčů basketbalu se v roce 1993 vrhl na dráhu baseballového hráče, aby si tak splnil svůj dávný sen. I přes jeho nesporný fyzický dar nikdy nedosáhl v této sportovní oblasti výraznějších výsledků.


 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |