Nejdražší minidort na světě


Za vše se dá zaplatit spousta peněz. To dokazuje i mini dortík z podniku Le Dolci, který byl vytvořen za účelem oslavy 40. narozenin manželky neznámého muže z kanadského Toronta. Dortík, na nějž kromě klasických cukrářských přísad bylo použito i 24karátové zlato, vyšel v přepočtu na 18 700 korun, čímž se stal jednoznačně nejdražším na světě.

Samé luxusní ingredience

Zmíněné 24karátové zlato není přitom jedinou atypickou přísadou pro narozeninový dort. V něm se nachází také vanilka dovezená z Tahiti, mořská sůl z Carmargue, jež leží ve Francii, nebo kakaový prášek Valhrona. To jsou pouze přísady do samotného těsta, na čokoládovou polevu bylo použito normandské máslo či speciální 70% italská čokoláda Amedei, která se řadí mezi nejlepší na světě.

Vše završuje krém ze šampaňského a medu, přičemž obojí je samozřejmě té nejlepší značky. Podle vyjádření cukrářství, jen samotná čokoláda dodává dortu lehkou příchuť pomerančového květu, levandule, banánu, medu, vanilky a karamelu.

Nechybí ani kvalitní koňak

Aby toho nebylo málo a kvalita produktu nijak neklesla, hrnek, v němž je dort umístěn, byl vyroben ručně z jedlého materiálu. Na ozdobení bylo použito právě 24karátové zlato, ale i jedlé křupavé perly. K tomu byla přiložena i pipeta plná limitované edice koňaku značky Courvoiser, který se na tento cukrářský skvost nalije těsně před jeho konzumací.

Uznejte, není nádhera si takto luxusně pochutnat a říct si, že vám střevy a konečníkem za nedlouho prolítne 18 700 korun? :)

Zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |