Nejdivnější festivaly na světě


Rádi navštěvujete festivaly? Přijměte naši pozvánku na ty nejdivnější festivaly, které se slaví po celém světě a mají milióny fanoušků. Přidáte se k nim?

Česnekový festival – Gilroy, Kalifornie, červenec

Jak tento festival vznikl? Prezidentka vysoké školy Dr. Rudy Melone se jednoho dne dočetla, že malé francouzské městečko se považuje za hlavní město česneku. Rozhodla se tedy dokázat světu, že Gilroy, ještě menší městečko v americké Kalifornii, je hlavním česnekovým rájem.

Pochutnáte si zde na česnekové polévce, česnekovém koláči, česnekovém kebabu nebo česnekových sendvičích. Hudebníci zpívají ódy na česnek, zatímco umělci prodávají své nejlepší kusy česneku.

Pomerančový festival – Piemonte, Itálie, únor

Před mnoha staletími se lidé vzbouřili zlému knížeti, který odnášel z domů nevěsty panny, které zneužíval před jejich svatbou. Nejen, že byl popraven, ale jeho strážci byli ukamenováni k smrti. Kameny byly nahrazeny pomeranči a jeden z šílených festivalů může začít. Odvážíte se do pomerančové války?

Sao Joao Festival – Porto, Portugalsko, červen

Jeden z nejživějších evropských festivalů, ale také jeden z těch méně známých, jenž se odehrává v portugalském druhém největším městě - Porto. Svatý Jan, patron milenců, sleduje město, jehož obyvatelé se prolévají výtečných portským vínem. A poté přicházejí na řadu kladiva. Vyhlédněte si ženu svého zájmu a klepněte ji do hlavy velkým plastovým kladívkem. Nikdo neví proč, ale tento festival slaví velký úspěch.

Žabí festival - Rayne, Louisiana - květen

Webové stránky tohoto festivalu uvádějí, že si můžete přinést svou vlastní žábu, nebo si ji pronajmout za menší poplatek. Říkáte si, že takového festivalu se nemůže zúčastnit příliš mnoho lidí? Každoročně sem zavítá na 50 tisíc nadšených účastníků. A navíc kde jinde můžete ochutnat výborná žabí stehýnka.

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |