Nejbezpečnější země na světě, které to jsou?


Pokud přemýšlíte nad vaší příští dovolenou, kde byste se chtěli cítit především bezpečně, potom vyrazte na Island. Právě tato země byla označena za nejbezpečnější na světě. Na kterém místě se objevila Česká republika?

Nejnižší míra kriminality

Podle Světového indexu míru, který každoročně sestavuje společnost Institute for economics and Peace, patří Island k nejbezpečnějším zemím na světě. Ten se drží na špičce tohoto žebříčku již po jedenáct let.

Každý rok zkoumá tento index všechna data, aby sestavil žebříčky nejbezpečnějších a nejnebezpečnějších zemí na světě z celkem 163 států. Jsou sledovány faktory jako kriminalita, teroristické útoky, míra vražd, dovoz a vývoz zbraní, počet vězňů, korupce a fungování vlády. Míra kriminality na Islandu je značně nízká, uvádí pouze 1,8 vražd na 100 tisíc lidí ročně, s celkovou populací 300 tisíc obyvatel.

Island také nemá k dispozici vojsko, což znamená menší riziko války a tamní policie ani není ozbrojená.

Evropské země v top 10

Island však nebyl jedinou evropskou zemí v top 10. Rakousko se dostalo na třetí pozici, následováno Portugalskem a Dánskem. Česká republika se umístila na sedmé příčce. Spojené království obsadilo 57. místo. Spojené státy se dostaly na 121. místo, zatímco Sýrie a Irák se po letech konfliktu propadly až na samotné dno.

Top 20 nejbezpečnějších zemí světa:

1. Island
2. Nový Zéland
3. Rakousko
4. Portugalsko
5. Dánsko
6. Kanada
7. Česká republika
8. Singapur
9. Japonsko
10. Irsko
11. Slovinsko
12. Švýcarsko
13. Austrálie
14. Švédsko
15. Finsko
16. Norsko
17. Německo
18. Maďarsko
19. Bhútán
20. Mauricius

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |