MENU - zobrazit / skrýt

Muži nesnáší návštěvy lékařů a udělají prakticky cokoliv, aby se jim vyhnuli


Nikdo nechodí rád k doktorovi. Už jen sezení v čekárně s naštvanými a nemocnými lidmi, typický nemocniční zápach a představa, že s vámi není něco v pořádku (zvláště po vyhledání všech symptomů na internetu), nahání hrůzu kdekomu. Ukázalo se však, že muži nenávidí návštěvu lékařů daleko více.

Tři čtvrtiny mužů by raději šly na nákupy než k doktorovi

Studie s Cleveland Clinic potvrdila, že muži zkrátka nesnáší návštěvu svého praktického lékaře. Vědci provedli průzkum u téměř 1200 amerických dospělých mužů. Zjistili, že 72 procent mužské populace by raději seklo zahradu nebo umylo koupelnu, než aby mělo navštívit lékařskou ordinaci. 77 procent by dokonce raději šlo na nákup s partnerkou.

 

Přestaňte vyhledávat symptomy na internetu

Dvě třetiny mužů před návštěvou lékaře vyhledávají své symptomy na internetu, a až poté se rozhodnou k návštěvě lékařské ordinace. V některých případech to může být užitečné, často však vede k dalším a neopodstatněným obavám.

Eric Klein z kliniky hovoří o úzkosti a tvrdohlavosti, s níž se muži snaží vyrovnávat se svými osobními zdravotními problémy: „Muži bývají tvrdohlaví u řady věcí a většinou péči o své zdraví podceňují a odsunují až na poslední místo svého seznamu priorit. Doufáme, že díky této kampani vrhneme trochu světla do této problematiky a budeme motivovat muže k tomu, aby své zdraví brali vážněji a nebránili se preventivním prohlídkám.“

Muži lžou svým doktorům

Celých dvacet procent mužů připustilo, že ke svému praktickému lékaři nebylo zcela upřímné, a to z důvodu strachu z nečekané diagnózy, nebo zkrátka proto, že se stydělo. Vyhýbání se ordinaci lékařů však může mít vážné následky, pokud muži nechají své symptomy přerůst v něco vážnějšího. Věděli jste, že pouze polovina všech mužů se podrobuje každoroční lékařské prohlídce?

 

Nebojte se návštěvy lékaře. Ten vám pomůže s vaší diagnózou, a vaše rodina a blízcí vám určitě poděkují za to, že se lépe staráte o své zdraví.

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE