Muzeum penisů. Najdete ho v islandském Reykjavíku


Dovolenkujete? Pokud vaše cesta vede například na Island, můžete tam navštívit opravdu raritu. V Reykjavíku se můžete jít podívat na bizarní výstavu penisů. Tamní muzeum falů představuje 280 reprodukčních orgánů, které náležely příslušníkům 93 živočišných druhů. Muzeum založil učitel dějepisu Sigurður Hjartarson. Samčí pohlavní orgány začal sbírat v roce 1974, když dostal bič upletený z býčího penisu.

Sigurður Hjartarson po odchodu do důchodu v roce 1997 otevřel v Reykjavíku veřejné muzeum (mezi lety 2004 až 2012 ho musel kvůli vysokým nájmům v centru města přestěhovat do vesnice Húsavík). Chtěl sesbírat penisy všech savců žijících na Islandu. Exponáty získával převážně od řezníků a velrybářů, konzervuje je sušením či nakládáním do formaldehydu. Největším vystaveným exemplářem je falus plejtváka obrovského, dlouhý 170 centimetrů o hmotnosti 70 kilogramů, naopak nejmenším je pyjová kost křečka měřící dva milimetry.

Návštěvnost muzea je kolem padesáti tisíc lidí ročně. Převážná většina jsou ženy. Muzeum je ale nyní největší kolekcí penisů na světě. Od roku 2011 je zde vystaven i lidský penis. Muzeu ho odkázal jeho fanoušek. Další tři už jsou přislíbeny. Vystavený lidský penis pochází od 95letého Islanďana, který byl prý celý život velký donchuán, a chtěl aby penis byl slavný i po jeho smrti.

V muzeu jsou k vidění i umělecké předměty s falickou tématikou. K oblíbeným kusům patří stříbrné sousoší Thorgerdur Sigurdardottir znázorňující 15 mužských penisů. Vzniklo na oslavu islandských házenkářů, kteří získali stříbrnou olympijskou medaili na hrách v Pekingu roku 2008.

Nechybí ani folklórní sekce, kde si můžete prohlédnout penisy skřítka, trolla či mořského muže. Ten skřítkův, který je v katalogu muzea popsán jako neobvykle velký a starý je pak jedním ze zakladatelových nejoblíbenějších. Bohužel pro návštěvníky je, stejně jako jeho mytický „nositel“, běžným smrtelníkům neviditelný.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |