Park plný obřích penisů mají v Jižní Koreji


VIDEO: Park plný obřích penisů mají v Jižní Koreji

Zdroj: flickr.com

Park plný dinosaurů, hřišť pro děti, lunapark. To všechno známe, ale co takhle park, kde se to obřími penisy jen hemží? Možná tip na výlet s přítelkyní. Je to sice trochu z ruky, ale pokud někomu cestování nevadí, může se na neobvyklé seskupení soch letět podívat do Jižní Koreji.    Padesát soch ve tvaru penisu je unikátem. Mají podobu totemů, laviček, lamp, zvonů, v některých jsou vyřezaná znamení čínského zvěrokruhu, je tam dokonce i kanon ve tvaru pyje. Park Haesindang v korejském městě Sinnam je právem nazýván Parkem penisů.

A jak prostranství získalo svou podobu? Místní to vysvětlují legendou. Odkazuje na ženu, kterou muž opustil na skále u moře kvůli práci, a bouře ji smetla do vln, kde utonula. Místní rybáři se nato vraceli z moře s prázdnými sítěmi a nesly se hlasy, že za to může mrtvá nebožačka. Vše se změnilo, když jeden z rybářů do moře ejakuloval. Jako by mrtvou ženu uspokojil, odměnou mu byl úlovek. Vesničané údajně vzkaz pochopili a na břehu vztyčili několik penisových monumentů a drželi náboženské ceremonie. Ryby se k jejich břehům vrátily, vesnice znovu našly obživu a byly zachráněny. V parku se dodnes koná dvakrát do roka náboženský obřad.

Moci penisu tak park skládá hold mnoha sochami. Některé jsou přesnými, i když nadživotními zachyceními mužského pohlavního údu, jiné jsou výpravnější a jsou do nich včleněny lidské postavy a tváře.

zdroj:xman.cz

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Petra Marečková

Přidejte vlastní komentář, či reakci

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2020 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE  

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu menzone.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace