Jsou vaše vztahy s rodiči na nule? Můžete si pronajmout náhradní matku


Pronajmout si dnes můžete snad úplně všechno. Auto, dům, byt, slečnu... Dokonce si můžete pronajmout i matku. Jsou vaše vztahy s rodiči na draka? Vyhodili vás z domu, přišli jste o ně nebo prostě nemáte z jakýchkoliv důvodů dobré vztahy? Můžete využít služeb náhradní matky. Nevíme tedy jak tady u nás v Čechách, ale v Americe je to možné. Na myšlenku přišla Sara Cunningham, když si uvědomila, že byla na několika obřadech, kde se brali lidé stejného pohlaví, jejich rodiče nedorazili a budoucím novomanželům hodně chyběli.

Sara se tak rozhodla, že právě pro tyto lidi něco udělá. Na svůj facebook dala výzvu, že ráda zastoupí biologické matky při svatbách leseb a gayů, které se obřadu s partnerem/kou stejného pohlaví odmítají zúčastnit. „Pokud potřebujete mámu na vaši svatbu, protože vaše vlastní nepřijde, zavolejte mi. Budu tam. Budu vaší největší fanynkou. A přinesu bublinky,“ napsala. Má s tím ostatně své vlastní zkušenosti. její syn je gay a ona s rodinou se s tím musela vyrovnat.

Asi netušila, že její výzva bude mít tak obrovský efekt. Během několika týdnů ji doslova zasypaly žádosti o její služby. A nešlo jen o svatby. Lidé chtěli podporu při mnoha jiných důležitých životních situacích. Například při ukončení školy. Začali se ozývat i jiní rodiče, kteří rádi poskytnou stejnou službu jako Sara. „Začali mi psát lidé z celého světa,“ popisuje Sara.

O Saře se dozvěděla i herečka Jamie Lee Curtis. Ta nejenže jí jako formu díků poslala květiny, které nakonec Sara předala právě jedné z dvojic na obřadu, kterého se účastnila, ale zároveň Saru navštívila v neziskovce Free Mum Hugs podporující LGBTQ osoby.

V Čechách úroveň obřadu, kdy uzavírají ne sňatek ale registraci lidé stejného pohlaví, závisí spíše na ochotě matrikáře. Nicméně i u nás jsou rodiče, kteří odlišnou sexuální orientaci potomka nepřijmou, a tak je zřejmě jen otázka času, kdy se náhradní matky objeví i tady.

 

Zdroj: lui.cz, people.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |