Nejlépe placení čeští sportovci podle magazínu Forbes


Magazín Forbes si vzal do hledáčku české sportovce a zaměřil se hlavně na jejich platové podmínky. Jako každoročně, i letos sestavil žebříček těch, kteří si přijdou na slušný příjem. Kdo se tentokrát topí v penězích ze všech sportovců nejvíce? Zkuste si tipnout.

5. Tomáš Berdych (130,5 miliónů korun)

Tradiční opora českého daviscupového týmu si v období mezi červencem 2014 až červnem 2015 vydělala v přepočtu 130,5 miliónů korun hrubého. V částce je zahrnut i příjem z reklam a od sponzorů, který činil 42 miliónů korun.

4. Patrik Eliáš (135 miliónů korun)

Hokejista a dlouholetý hráč týmu NHL New Jersey Devils. S českou hokejovou reprezentací získal bronz na MS v letech 1998 a 2011. Stejnou medaili si přivezl i ze ZOH 2006 v Turíně. Je ženatý, dcera Sophia Gabriella.

3. Tomáš Rosický (172 miliónů korun)

"Malý Mozart", jak je Tomáš Rosický přezdívaný, se přes Spartu Praha a Borusii Dortmund dostal až do anglické Premier League, kde se 22.5.2006 upsal týmu Arsenal Londýn. V kariéře ho potkala řada zranění. Pokud však byl na hřišti, byl klíčovým hráčem nejen svého týmu, ale i české fotbalové reprezentace.

2. Petra Kvitová (178 miliónů korun)

V současnosti čtvrtá hráčka v žebříčku WTA. V roce 2011 vítězka Wimbledonu a titul ve Fed Cupu s českou reprezentací. Jejím nejboblíbenějším povrchem je tráva. V současnosti žije ve svém bytě v Monaku, ale když to čas dovolí, ráda se vrací do Česka.

1. Petr Čech (351 miliónů korun)

Fotbalový brankář, kterého snadno poznáte díky chrániči hlavy, jenž nosí od roku 2006, kdy dostal úder do hlavy kolenem od Stephana Hunta a měl frakturu lebky. Jedenáct let působil v dresu Chelsea, ve které odehrál 333 ligových utkání, získal čtyři mistrovské tituly, trofeje v FA Cupu, třikrát se radoval ze zisku Ligového poháru a nad hlavu zvedl i pohár za vítězství v Lize mistrů a Evropské lize. Letos Petr Čech přestoupil za v přepočtu 417 miliónů korun do konkurenčního klubu Arsenal Londýn, kde hraje i Tomáš Rosický.

Do žebříčku TOP 10 nejlépe placených českých sportovců se dále ještě vešel hokejista David Krejčí (6.místo s částkou 128,5 miliónů korun), Tomáš Plekanec (7. místo a 122,5 miliónů korun), Radim Vrbata (8. místo a 122,5 miliónů korun), Jakub Voráček (9.místo a plat 112 miliónů korun) a Tomáš Fleischmann (10.místo a 110 miliónů korun).

Zdroj foto: facebook

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |