MENU - zobrazit / skrýt

Jak se vaše tělo mění po třicítce


Některé věci zrají s věkem jako víno. To však neplatí o vašem těle. S přibývajícími roky už nejspíš nebudete moci spořádat celou pizzu na posezení, jako jste to dělávali ve dvaceti. Ani kocovinu již nebudete zvládat tak dobře jako před lety.

„Většina mužů musí vyvinout v řadě situací daleko vice úsilí na prahu třicítky, to se týká například cvičení,” říká doktor a profesor medicíny Steven Lamm. „Naše tělo přirozeně stárne a každý orgán se mění. Vezměte si například oči. Je zcela běžné, že s věkem sáhneme po brýlích. Jedná se o orgán, který se snadno měří. To samé se však stává i s dalšími orgány. Nechci vás nijak strašit, jedná se o fakt.“

 

1. Vaše sportovní výkony

„Schopnost přibírat svaly po 25. roku se stává daleko komplikovanější,“ říká Lamm. „Je to proto, že vaše tělo není schopno dodávat kyslík do svalů stejnou rychlostí, a to kvůli mírnému poklesu srdečního výkonu.“

 

2. Vaše sexuální výkony

Pamatujete si, že ve dvaceti jste mohli mít sex prakticky kdykoliv? Po třicítce už to tak jednoduché nebude. Produkce testosteronu klesá, stejně tak i vaše výkonnost.

 

3. Váš metabolismus se zpomaluje

Také váš metabolismus se zpomaluje, což znamená, že nebudete moci jíst stejné množství jídla jako ve dvaceti a udržet si stejné tělo. „Mitochondrie (jejich hlavním úkolem je přeměňovat živiny z potravy na energii) nefungují tak dobře, takže nejste schopni spálit tolik kalorií.“ Vědci doporučují pití vody. Podle nich dostatečný příjem vody může zvýšit metabolismus.

 

4. Jste méně flexibilní

Čím jste starší, tím méně flexibilními se stáváte. Začněte po ránu s pravidelným protahováním. Nedávný výzkum navíc odhalil, že protahování pomáhá snižovat stres, úzkost a deprese.

 

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE