MENU - zobrazit / skrýt

Flavio Briatore - potrpí si na kvalitu


Automobilový boss Flavio Briatore si splnil sen, o kterém sní mnozí muži. Z obyčejného kluka pokukujícího po italských slečnách se stal boháčem, který si potrpí na drahá auta, luxus a oslnivé krásky. On zůstal věrný svojí pověsti a ze všeho si vybírá vždy jen to nejlepší. 

Jaký bude jeho osud?

Když se malý Flavio narodil 12. dubna 1950 jako prvorozený z třech dětí v rodině učitelů, asi nikdo nevěděl jestli z něho bude drsný mafián, aktivní revolucionář, obchodník s vínem, anebo zapadne v šedém průměru. Zdá se, že severní Itálie mu dala do vínku víc, než jen proslulý italský temperament.

Vystudoval pozemní výzkum a později se stal lyžařským instruktorem. Velmi rychle přišel na to, že sice může tvrdě makat, ale nezůstane mu nic, když to bude dělat pro druhé. Proto si založil vlastní byznys v podobě restaurace. Tento projekt skončil krachem, ale Flaviovi otevřel oči a rozhodl se, že zbohatne.

Prodavač módy?

O setkání Briatoreho s Lucianem Benettonem můžeme mluvit jako o zlomovém bodě. Luciano v mladém chlapci zřejmě vytušil potenciál a poslal ho v roce 1977 do USA vybudovat síť obchodů Benetton. Flávio tedy nasedl na letadlo a začal s vyhrnutými rukávy dobývat americký trh. Na bázi franchisingu si američtí podnikatelé zakládali prodejny a takto bez rizika, jen s obchodním talentem získal svoje první milióny.

Za deset let, co působil v této sféře vzniklo v USA více než 800 butiků. Není tak divu, že Flavio rychle zapadl k italsko-americké smetánce.

Boom značky Benetton nakonec klesl, z 800 butiků zůstalo jen 200 stabilních poboček. Luciano i nadále viděl ve ?svém? chlapci ambiciózního a dravého člověka. Nabídnul mu další byznys, kterému zůstal věrný dodnes.

Všestranný obchodník

Může se chlapovi líbit někde víc, než na místě kde burácí motory, pohybují se krásné dlouhonohé modelky a točí obrovské prachy. V roce 1988 viděl poprvé závody F1 a Benetton mu svěřil funkci komerčního ředitele svého týmu. Se svými zkušenostmi a vervou se pustil do ozdravení stáje. Získával sponzory a za peníze které obdržel, platil nejlepší závodníky.

V roce 1991 získal do týmu slavného Michaela Schumachera a už v roce 1994 pro něj vyhrál první mistrovský titul. Odchodem do Ferrari si Schumacher před Briatorem nadobro zavřel dveře. Ten nakonec zůstal v kolotoči F1, i když Schumi už dal kokpitu navždy sbohem. Momentálně má kromě Renaultu i vlastní program, kde školí piloty formule a vždy bere i část výdělku svých svěřenců. Je to daň za to, že se dostanou na výsluní. Jeho žáky jsou i taková také esa jako Giancarlo Fisichella, Jarno Trulli, Fernando Alonso i Mark Weber.

Adrenalin, rychlost a sex

I když F1 přináší obrovské zisky, Flavio podniká dále a úspěšně buduje i značku Billionaire. Peníze rád investuje i do nádherných žen a proto se nikdo nediví, že po jeho boku stáli i takové trofeje jako Naomi Campbel, Izraelka Nina Cohen, topmodelka Heidi Klum, milenecký vztah udržoval i s 19-ti letou modelkou Vanessou Hilger. Momentálně je po jeho boku 27 letá italská modelka Elisabetta Gregoraci, která jak se zdá si tohoto italského hřebce konečně ustájí.

Do důchodu?

Jednou z nejtragičtějších zpráv bylo, když Briatoremu, začátkem roku 2006 diagnostikovali nádor na levé ledvině. Po operaci v červenci 2006 se rozhodl přehodnotit život. Chce více odpočívat, přemýšlí nad ukončením kariéry v F1 v sezóně 2009.

Nevylučuje ani svatbu a užívá si své peníze. Krom nádherné přítelkyně toho má pro skvělý život ještě dost. Sídlo v Itálii, Londýně, na Vánoce odjíždí do Lyonu a v Keni má obrovský ranč s 12 ložnicemi a 50ti zaměstnanci. Miluje cestování a život, proto si ho chce teď co nejvíce vychutnat.  

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE