Dieter Schwarz – supermarketový magnát


Jmění Dietera Schwarze je odhadováno na 21 miliard dolarů a je třeba podotknout, že neustále roste. Čemu za něj vděčí? Obchodním řetězcům Kaufland a Lidl.

Kdo je Dieter Schwarz

Narodil se 24. září 1939 v Německu. Tento podnikatel stojí v čele společnosti, pod kterou spadají jedny z nejznámnějších samoobslužných prodejen, a to již po čtyři desetiletí, kdy sdědil podnikání po svém otci. Lidl je druhou největší diskontní prodejnou v Evropě s více než deseti tisíci obchody. Od svého počátku dosáhli příjmu v hodnotě 85 miliard dolarů. Kromě Lidlu spadá pod jeho kontrolu také supermarkety Kaufland a Handelshof.

• místo v žebříčku nejbohatších lidí světa (2014): 33.
• odhadované jmění: 21 miliard dolarů

Miliardář s „přestávkou“

Dieter Schwarz se pravidelně objevuje v žebříčku miliardářů magazínu Forbes. Roku 1999 byl však z listu vyřazen poté, co se zjistilo, že přenesl vlastnictví Lidlu na charitativní organizaci. Zpátky byl navrácen až v roce 2013 po zjištění, že nadace Dietera Schwarze je společnost s ručením omezeným s dobročinnými účely, nikoliv charitativní nadace jak se původně myslelo. Dividendy jsou používány k financování charitatvních projektů, zaměřuje se především na vzdělání a péči o děti.

Soukromý život: „No coment!“

Momentálně 33. nejbohatší muž světa je znám tím, že si velmi střeží své soukromí. Je ženatý. Se svou manželkou Franziskou a jejich dvěma dětmi žije v Neckarsulmu. Další soukromé informace o něm byste hledali jen stěží.
 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |