Depilace voskem pro muže? Dnes již samozřejmost


Depilace voskem již dávno není výsadou jen žen. Už i moderní muži si užívají výhody dlouhodobého odstranění porostu těla. A neznamená to nutně, že byste musle být metrosexuál. Geometrickou řadou narůstá počet mužů, kteří depilaci voskem volí jako účinnou alternativu holení. Vosk je výbornou variantou, zejména pokud se chcete vyhnout bolestivému a dlouhodobému podráždění způsobenému žiletkou a toužíte docílit dlouhodobějšího efektu. Čtete několik následujících rad, kterými byste se měli řídit, aby byl výsledek co nejlepší.

Věci, na které myslete před depilací

1/ Alespoň dva týdny před voskováním si místo pro depilaci určené neholte. Chlupy musí dorůst na vhodnou délku, aby je vosk zachytil.
2/ Pokud je chlup dlouhý, zkraťte jej na cca 5 mm. Depilace voskem takto krátkého porostu je méně bolestivá v porovnání s plnou délkou. Zkracování se vyhněte u obočí. To ponechte v kompletní délce.
3/ Proveďte průzkum. Obvolejte několik salónů a zjistěte si dostupné metody. Výborné jsou samozřejmě reference známých a kamarádů.
4/ V salonu rozhodně ocení, pokud k nim přijdete vykoupaní a čistí, ne zpocení po celodenní práci.
5/ Před depilací si klidně polkněte prášek proti bolesti. Obecně se nedoporučuje alkohol pro utlumení bolesti.

Co mohou muži od depilace očekávat?

1/ Připravte se na nahotu. Depilaci nejčastěji provádí kosmetička, která vás požádá, abyste obnažili tu část těla, kterou chcete depilovat.
2/ Vosk je teplý a nanáší se špachtlí – dřevěnou či plastovou.
3/ Na teplý vosk se přiloží látka a přitiskne se. A teď přijde ta bolestivá část – stržení, kterým jsou odstraněny nežádoucí chlupy.
4/ Pro zklidnění pokožky kosmetička depilovanou část potře chladivým gelem nejčastěji s výtažkem Aloe Vera.

Muži, na toto myslete po depilaci!

1/ Několik hodin po voskování opět můžete použít gel s Aloe Vera pro zklidnění.
2/ Dodržujte hygienu – depilovaným partiím svědčí sucho bez bakterií.
3/ Depilovanou část těla po několik následujících dnů masírujte gely se změkčujícími účinky. Zabráníte tím zarůstání chlupů.
4/ Nechte si poradit od kosmetičky. Kosmetička Vám dá cenné odborné rady.

Čemu se po depilaci voskem na 12 hodin vyhnout?

1/ Zapomeňte na koupel v moři nebo chlorovaném bazénu. Sůl a chlor má dráždivé účinky a na depilované části by se mohla objevit vyrážka.
2/ Opalování – sluneční paprsky mohou působit zvláště na citlivou kůži. Opět se tak vyhnete podráždění.
3/  Depilovanou oblast několik hodin po depilaci nenatírejte parfémovaným krémem ani parfémem.
4/ Jakékoli lubrikanty jsou tabu.
5/ I když byste svoji hladkou kůži chtěli vystavit obdivu, odepřete si saunu nebo vířivku. Kromě tepla by vám mohly ublížit bakterie, které milují teplo a vlhko.

Pokud se budete držet alespoň těchto základních rad, neměla by vás potkat nepříjemnost v podobě infekce, podráždění a podobných komplikací.

Depilace intimních partií

Depilace intimních partií voskem je poměrně bolestivá a nedoporučujeme ji. Podrobnosti si přečtěte v našem článku na téma holení intimních partií u mužů.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |