Daniel Craig - Protřepat, nemíchat!


2. března oslavil své 45. narozeniny Daniel Craig. Tento britský herec si podmanil filmový svět především díky roli agenta 007. Za svůj herecký talent si však vysloužil uznání již dříve.

Profesní začátky Daniela Craiga

Již jako malý hrál v anglickém Národním divadle. Vystudaval prestižní školu Guildhall School of Music and Drama a zanedlouho se stal uznávaným hercem anglického nezávislého filmu. Například za roli ve snímku Hlasy v hlavě získal cenu British Independent Film Award za nejlepší mužský herecký výkon. Po tomto úspěchu na sebe další nabídky nenechaly dlouho čekat a přišla i pozvánka do Hollywoodu. Po boku Angeliny Jolie se objevil ve filmu Lara Croft: Tomb Rider.

Jeden z nejdiskutovanějších Bondů

Ohlášení Daniela Craiga jako nástupce Pierce Brosnana pro roli Jamese Bonda vyvolalo mezi veřejností velké pozdvižení. Po uvedení Casina Royal do kin však získal Craig zaslouženou chválu za jeho ztvárnění agenta 007. Ze začátku sklízel kritiku za to, že pro roli není dostatečně atraktivní. Sám Craig přiznal, že když dostal tuto nabídku, dlouho ji zvažoval. Nakonec ji přijal na radu přátel. Po uvedení první bondovky si však těžce zvykal na čím dál rychleji stoupající slávu a velký zájem médií o jeho soukromý život. Daniel Craig prozradil, že mu tato pozornost není příjemná a nerad řeší na veřejnosti informace ze svého života. Na otázku, co má společného s filmovým představitelem, odpovídá: "Ten muž nemá se mnou společného nic, absolutně nic."

 

Osudové ženy v Danielově životě

Sedm roků žil s německou herečkou Heike Makatschovou: "Z ničeho nic to skončilo, vlastně ani nevím proč." Měl poměr i s playmate Marinou Bakerovou, která sotva dovršila 18-tý rok. Prý na ni čekal dva roky. Nakonec se tajně oženil s herečkou Rachel Weiszovou (známá například z filmu Mumie). Svatba se jim podařila naprosto utajit, konala se v New Yorku a obřadu se zúčastnili pouze děti obou herců a jejich dva přátelé. Oba herci se seznámili při natáčení snímku Dream House a od té doby tvoří pár.

 

Co jste možná netušili:

- narozdíl od Jamese Bonda nesnáší Martini

- má dceru, která však žije se svou matkou

- dokonalý agent musí mít dokonalý zdravotní stav, Craig však denně užíval řadu prášků proti bolesti, neboť některé scény byly velmi bolestivé a bolesti se prý bojí

- objevil se v posteli i s mužem ve filmu Love is the Evil

- ještě coby neznámý herec se přiznal magazínu Rolling Stone, že kradl jídlo v supermarketech

- je pyšný na svou postavu, kvůli roli agenta 007 denně dřel v posilovně a chtěl, aby byl výsledek jeho práce vidět, kostymérka tvrdila, že vždy vyžadoval velmi upnuté kostýmy

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: celebrity

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |