Proč si nechat narůst vousy, výhody vousů


Jak jste si pravděpodobně už všimli, vousy jsou in. V těchto dnech je „ošuntělý“ vzhled kdysi vyhrazený horským mužům, dřevorubcům a hippies velmi oblíbený. Občas se sice objeví zprávy, že vousům už odzvonilo. Nevěřte jim. Vousaté období se ještě nějakou dobu bude nosit. A plnovousy jsou opravdu in.

Zeptejte se jakéhokoliv muže, který si kdy nechal narůst vousy, jak se mu doslova změnil život. Lidé se na něj dívají jinak. i on sám se cítit zcela jinak. Vousatí muži se stali hlavním tématem několika studií, které odhalily, co se stany, když si necháte narůst vousy. I my přinášíme pár důvodů, proč nosit vousy.

Vousy vás ochrání před rakovinou kůže

Podle studie vědců z univerzity v Queenslandu vás vousy ochrání před 90 až 95 procenty nebezpečných ultrafialových paprsků. Což tak značně snižuje riziko výskytu rakoviny kůže na tváři. Na místech, kde vám však vousy nerostou, je třeba se natřít opalovacím krémem. Vousy vás těžko ochrání před spáleným čelem nebo zády.

S plnovousem ušetříte čas

Život je krátký. Opravdu chcete strávit 3350 hodin stáním před zrcadlem a holením se? Ano, průměrný muž opravdu stráví tolik času holením za celý svůj život. Alespoň s tímto zjištěním přišel americký New York Times. Nemyslíte, že by se tento čas dal využít nějak efektivněji? Co třeba si doma udělat domácí posilovnu?

Budete více atraktivní

Přitažlivost je věcí vkusu a každý má vkus trochu jiný. Ale pokud jde o sledování obecných trendů, studie ukázala, že muž s vousy je pro většinu žen atraktivnější. A vousy mají i jiné výhody. Nemusíte mít zrovna vypracované břišní svaly a přesto máte šanci zabodovat. Výzkum provedený univerzitou v Queenslandu u 8 tisíc heterosexuálních žen přišel s překvapivými výsledky. Muži se strništěm byli vybíráni spíše pro úlet na jednu noc. Naopak muži s vousy byli hodnoceni jako lepší pro dlouhodobý vztah. V průměru většina dotazovaných žen preferovala nějaké strniště na tváři. Další studie se zaměřila na homosexuální muže a odhalila, že i oni dávají přednost vousatým chlápkům.

A co vy? Holíte se pravidelně nebo nedáte dopustit na pořádný plnovous?

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |