Pár dobrých důvodů proč byste měli cvičit v noci


Existují jistá pravidla týkající se cvičení, která řada mužů slepě dodržuje. Jako například začít s menší rozcvičkou a protáhnout trochu ztuhlé svaly. Pravidlo o tom, že byste měli cvičit pouze ráno, však vyvrací nejnovější studie. Ta potvrzuje, že noční cvičení s sebou přináší mnoho výhod.

Mezi zastánce ranního cvičení se bude řadit nejspíš několik sadistických osobních trenérů, kteří se obvykle probouzejí před východem slunce. Ti vám budou přísahat, že pocení je prospěšné pouze před snídaní. Je však na čase vyvrátit tento mýtus. Věděli jste například, že cvičení v noci nesnižuje kvalitu spánku? Ba právě naopak. Mnoho odborníků trvá na tom, že noční cvičení vám může pomoci ke kvalitnějšímu a hlubšímu spánku. To však zdaleka není jediná výhoda.

 

1. Budete mít menší pocit hladu

Může být těžké tomu uvěřit, ale nedávná studie publikovaná australskými vědci zjistila, že cvičení ve večerních hodinách má velmi překvapivý dopad na váš hlad. Nejenže zjistili, že noční cvičení neovlivnilo negativně váš spánek, ale také dospěli k závěru, že „večerní cvičení s vysokou intenzitou bylo spojeno s větším snížením hormonu stimulujícího pocit hladu - ghrelinu.“

 

2. Chráníte své srdce

Fyzická aktivita přináší řadu benefitů pro tělo i mysl. Jedním z klíčových důvodů pro cvičení by však měla být ochrana srdce a prevence kardiovaskulárních chorob.

Ukázalo se, že cvičení v noci je pro srdce ještě prospěšnější než fyzické aktivity prováděné v kteroukoli jinou denní dobu. Jill Kanaley, profesorka na Katedře výživy a fyziologie cvičení na universitě v Missouri, zveřejnila studii, ve které uvádí: „Cvičení má nejsilnější účinek na snížení hladiny glukózy a tuků v krvi, když se provádí po večeři.“

3. Snížíte hladinu stresu

Cvičení má omezit stres, nikoli jej vyvolat. Pokud se snažíte probudit se a dostat se do pohybu dříve, než vyjde slunce, způsobujete si prakticky větší stres než radost. Nejen že vám večerní cvičení umožní uvolnit se a odpočinout si po hektickém dni v práci. Několik studií navíc ukázalo, že někteří lidé jsou zkrátka noční sovy a po ránu nejsou schopni fungovat. Na tom však není vůbec nic špatného.

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |